Walentynki 2019 zbliżają się wielkimi krokami, ale powiedzmy sobie szczerze - to nie jedyny dzień w roku, w którym powinno się okazywać miłość. Święto zakochanych jest za to dobrym pretekstem do tego, aby przypomnieć sobie, że bardziej niż prezenty liczą się gesty, które są dowodem dla drugiej osoby, że jest dla nas ważna. W codziennym, nieustającym pędzie zdarza nam się o tym zapominać, dlatego poniżej znajdziecie kilka porad, dzięki którym docenicie swojego partnera lub partnerkę. Oto, jak okazać uczucie nie tylko w Walentynki:
 

1. Zrób śniadanie do łóżka

Już z rana zrób coś miłego dla drugiej połówki. Jego lub jej ulubione danie podane prosto do łóżka? Brzmi idealnie. Pamiętaj, czekolada i arbuz to świetne afrodyzjaki!
 

2. Staraj się poznawać go/ją na nowo

Niezależnie od tego, ile ze sobą jesteście, na pewno istnieją rzeczy, których nie wiesz o swoim partnerze. Poproś go, aby zdradził lub zdradziła Ci jedną ze swoich tajemnic! I zrewanżuj się tym samym.
 

3. Rozmawiaj o rzeczach, które są dla ciebie ważne 

Jeśli masz z czymś problem, podziel się z partnerem/partnerką swoimi rozterkami. To bardzo ważne, by rozmawiać w związku o naszych niepowodzeniach, wątpliwościach i dylematach. Okazujesz tym zaufanie wobec partnera/partnerki i pokazujesz, że naprawdę zależy Ci na budowaniu szczerej relacji. To działa także w drugą stronę - słuchanie to podstawa dobrego związku.
 

4. Okazuj bliskość

Nie muszą być to wielkie, romantyczne gesty: czuły dotyk, przytulenie czy głaskanie po plecach również się liczą. Czasami nawet bardziej niż te spektakularne i filmowe czyny.

7 rzeczy, które dowodzą, że jesteście wyjątkowo dobraną parą >>>
 

5. Pisanie czułych SMS-ów

Jeśli nie widzicie się przez jakiś czas (wyjście do pracy też się liczy!), zawsze możesz napisać czułego SMS-a, by zasygnalizować swojemu partnerowi/partnerce, że o nim lub o niej myślisz. Bardziej pikantne wiadomości, czyli sexting też jest dozwolony i jak najbardziej na czasie!
 

6. Przejmij inicjatywę w łóżku

Zainicjuj miłe spotkanie w łóżku. Oczywiście niech będzie zgodne z Waszymi preferencjami. Lubisz się przebierać bądź odgrywać rolę? Świetnie, w takim razie przejmij inicjatywę i baw się świetnie.

Piosenki do uprawiania seksu – co powinno znaleźć się na waszej liście?>>>
 

7. Wspieraj swojego partnera lub swoją partnerkę

Dawaj wsparcie swojemu partnerowi w trudnych chwilach oraz zachęcaj go do samorozwoju. Niech jego szczęście i satysfakcja będą ważne również dla Ciebie.
 

8. Zorganizuj spontaniczne wyjście

Wydaje Ci się, że Twój związek jest nudny i ciągle robicie te same rzeczy? W takim razie zmień to i zorganizuj spontaniczne wyjście. Może się ono wiązać z aktywnością fizyczną albo szybkim wypadem za miasto. Wasz partner/partnerka na pewno doceni to, że myślisz o związku i przełamaniu rutyny.

Filmy romantyczne idealne (nie tylko) na Walentynki>>>
 

9. Zostawiaj mu miłosne liściki

Wychodzisz z domu w momencie, gdy Twój partner/partnerka jeszcze śpi? Na pewno będzie mu lub jej miło, jeśli zostawisz karteczkę z czymś miłym (bądź pikantnym) przy łóżku.
 

10. Zrób mu masaż

Nic tak nie odpręża po ciężkim dniu jak dobry masaż. Kup olejek i zafunduj drugiej połówce przyjemny odpoczynek. Taka czynność może (ale oczywiście nie musi) zainicjować inne przyjemności...
 

11. Spędzaj wolny czas ze swoją ukochaną lub ukochanym

Gdy masz wolną chwilę, pomyśl by spędzić czas z partnerem/partnerką. W tygodniu większość z nas jest zabiegana i często nie mamy czasu na czułości. Oczywiście staraj się mądrze gospodarować czasem i spotykaj się też ze znajomymi, ale nie zapominaj o swojej drugiej połówce.
 

12. Pokaż, że interesujesz się zainteresowaniami drugiej osoby

Być może Twój partner/partnerka ma inne hobby niż Ty. To nic - każdy z nas jest przecież inny. Ważne jest jednak to, by wykazywać zainteresowanie pasjami drugiej osoby. Twój facet ciągle mówi o wspinaczce? Super, pójdźcie razem na ściankę!

10 najpiękniejszych kompletów bielizny do założenia lub podarowania na Walentynki>>>