Każda osoba, która decyduje się na pierwszy bądź kolejny tatuaż, staje przed (niekiedy trudnym) wyborem odpowiedniego wzoru. W tym wypadku nie powinniśmy kierować się jedynie trendami. Ale powiedzmy sobie szczerze – coraz częściej stawiamy na tatuaże, które (po prostu) nam się podobają, a niekoniecznie znaczą coś wyjątkowego. Jeśli myślicie o nowej dziarce i potrzebujecie inspiracji, to świetnie się składa. Oto kilkanaście pomysłów na tatuaże inspirowane Kubusiem Puchatkiem, Harrym Potterem i innymi kultowymi bajkami oraz książkami z dzieciństwa, które oczarują każdego – gwarantujemy.

Tatuaże inspirowane książkami z dzieciństwa

Tatuaże inspirowane kultowymi bajkami oraz książkami, które czytaliśmy w dzieciństwie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. I to od wielu lat. Do grona tych najpopularniejszych należą wzory, które nawiązują do takich dzieł literatury, jak Kubuś Puchatek, Harry Potter (minimalistyczne kontury Hogwartu to absolutny hit na Instagramie, uwierzcie nam) oraz Mały Książę. Ale oczywiście inspiracją do stworzenia tatuażu mogą okazać się bajki i książki, które może nie są bardzo popularne, ale absolutnie wyjątkowe dla was.

Pomysł na tatuaż inspirowany kultową bajką albo książką z dzieciństwa coraz bardziej wam się podoba? Świetnie! Pamiętajcie, że w tym wypadku macie ogromne pole do popisu (i tatuator, z którym umówicie się na sesję, także). Możecie wydziarać sobie bowiem ulubiony cytat albo rysunek. I tutaj pojawiają się kolejne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć jeszcze zanim zaczniemy szukać odpowiedniego tatuatora. A mianowicie: wolelibyście minimalistyczny tatuaż inspirowany bajkami i książkami z dzieciństwa czy kolorowy, a zarazem totalnie bajkowy? To totalnie indywidualna kwestia, która zależy od każdej i każdego z nas.

Tatuaże inspirowane bajkami i książkami z dzieciństwa – Kubuś Puchatek

Okazuje się, że wiele osób darzy ogromnym sentymentem Kubusia Puchatka i pozostałych bohaterów książek autorstwa A.A. Milne’a. Jeśli wy także należycie do tego grona, a poza tym szukacie pomysłu na nowy tatuaż, to koniecznie weźcie pod uwagę dziarkę inspirowaną historią mieszkańców Stumilowego Lasu. Możecie wytatuować sobie podobizny Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapouchego, Królika, Sowy bądź Kangurzycy albo zdecydować się na jeden z popularnych cytatów.

Tatuaże inspirowane Harrym Potterem

Tatuaże inspirowane książkami z serii Harry Potter też są chętnie wybierane. Wspominałyśmy już o minimalistycznych konturach Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Inną – ciekawą, a zarazem popularną propozycją są tatuaże inspirowane charakterystycznymi godłami Domów Hogwartu albo numerem legendarnego peronu 9 i ¾.

Tatuaże inspirowane książkami z dzieciństwa – Mały Książę

Jesteśmy przekonane, że przynajmniej część z was widziała już tatuaże inspirowane Małym Księciem. Wiele osób decyduje się na wzór, który przedstawia głównego bohatera wzruszającej książki dla dzieci i dla dorosłych, jak również jego ukochanej róży. Jednak absolutnym hitem są tatuaże w kształcie… węża boa trawiącego słonia. To już kultowy obrazek, zgadzacie się?

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji, to zajrzyjcie do naszej galerii (na górze strony). Znajdziecie tam bowiem kilkanaście pomysłów na tatuaże inspirowane książkami i bajkami z dzieciństwa.

Małe tatuaże – inspiracje z Instagrama, które Was zachwycą! >>>