Rynek bieliźniany przechodzi prawdziwą rewolucję. Najlepiej widać to na przykładzie marki Victoria’s Secret, która w końcu zaczęła projektować z myślą o osobach, które noszą ich bieliznę, a nie tych, które ewentualnie mogłyby je w niej zobaczyć. Niegdyś niestandardowa rozmiarówka, która oznaczała wszystkie wersje wychodzące poza dopuszczalny ówcześnie kanon piękna, teraz staje się po prostu rozmiarówką. Nic oczywiście nie stanie się z dnia na dzień, ale widać pozytywne zmiany, które możemy odczuć na własnej skórze. Pisaliśmy już o modnej bieliźnie 2022, ale teraz skupimy się nie na konkretnych hitach z wybiegów, ale na tym, które z nich faktycznie mają szansę z nami zostać. Nie ma bowiem sensu kupować jednosezonowego biustonosza, skoro można się nim cieszyć przez lata. Jak wybrać, żeby tak się faktycznie stało? Te 3 bieliźniane trendy 2022 najprawdopodobniej już z nami zostaną. Przynamniej my nie chcemy się z nimi rozstawać. Powodów jest kilka, więc może akurat któryś typ pokryje się z waszymi preferencjami.

Bieliźniane trendy 2022 – Wygodny biustonosz

Pandemia otworzyła nam oczy na wiele spraw, które wcześniej umykały naszej uwadze. Wiele osób właśnie podczas lockdownu zwróciło uwagę na nieznany wcześniej komfort, który mogą dawać ubrania. Okazało się, że niewygodne buty na obcasach, uwierające biustonosze czy spodnie, w których nie da się normalnie oddychać, można wrzucić do szafy i dalej żyć bez nich. Kiedy na nowo mogliśmy zacząć funkcjonować jak wcześniej, okazało się, że wiele osób nie zamierza szukać ich w swoich garderobach. Z tego powodu projektanci bielizny musieli przestać patrzeć tylko przez pryzmat jej wyglądu, ale mocno przyłożyć się także do funkcjonalności. Jakiś czas temu pisaliśmy już o bieliźnie, która według polskich gwiazd jest jak druga skóra i właśnie o takie rozwiązania chodzi. Teraz biustonosz ma być dla nas, a nie my dla niego i właściwie ciężko nam sobie wyobrazić, że kiedyś mogło być inaczej. W biustonosz lub bez niego najważniejsze jest to, żeby było nam wygodnie.

Bieliźniane trendy 2022 – Kolorowy biustonosz

Biustonosz biały, czarny, cielisty lub ewentualnie czerwony – to właśnie te wersje kolorystyczne dominują w wielu szufladach z bielizną. Pora jednak z tym skończyć. Bielizna ma się podobać przede wszystkim noszącym je osobom i pasować do ich stylu. Jeżeli zatem ktoś lubi róż, niebieski, zielony, żółty lub jakikolwiek inny kolor, to może to podkreślić także wybierając biustonosz. W nowych kolekcjach jest dostępna bardzo różnorodna paleta, więc to zadanie nie powinno należeć do skomplikowanych, a będzie z pewnością świeżym powiewem i kolejny sposobem spersonalizowania garderoby. Każda rzecz, która trafia na nasze półki, wieszaki lub do szuflad powinna być maksymalnie spójna w nami. Kolorowy biustonosz może być jedną z nich. Wizja projektantów i projektantek lub upodobania chłopaka albo dziewczyny nie powinny być tu na pierwszym miejscu. Nie oznacza to też, że nigdy nie mamy myśleć o innych, ale żeby robić to na swoich zasadach i nie zapominać o sobie.

Bieliźniane trendy 2022 – Transparentny biustonosz

Romantyczne koronki i delikatne siateczki mogą się podobać. My także mamy do nich ogromną słabość. Jeżeli zatem mielibyśmy wskazać nasz ulubiony trend bieliźniany 2022 to byłyby to właśnie transparentne biustonosze. Wedle uznania w obrębie tego trendu można wybierać spośród bardzo minimalistycznych modeli, które są jedynie gładką powierzchnią, ale na nich wcale nie koniec. Z drugiej strony przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sięgnąć po bardziej ozdobne propozycje. Koronka i siateczka świetnie wyglądają w duecie z aplikacjami, haftami i innymi dekoracjami. Jeżeli połączymy taki design z wygodą, to w naszym odczuciu powstaje biustonosz idealny, który jest tak piękny, że mogą chcieć go nosić nawet osoby, które zrezygnowały z tego elementu garderoby.