Co zrobić, żeby facet stracił dla ciebie głowę?

Zrozumienie, jak komplementować faceta, może być kluczem do zdobycia jego serca. Nie wierzysz? Niewykluczone, że po przeczytaniu tego tekstu uznasz, że byłaś w błędzie. Każdy człowiek – bez względu na płeć – chce przecież być zauważony i doceniony, a mężczyźni (jak by nie patrzeć) nie są jedynie człekopodobnym wyrobem. Choć często udają pewność siebie, wielu boryka się z niskim poczuciem własnej wartości. Jedni są mniej, inni bardziej samokrytyczni wobec siebie, ale każdy nosi w sobie jakieś braki oraz potrzebę akceptacji.

Docenienie i pochwalenie jego zdolności, czy stylu, to pierwszy przekaz, jaki możesz mu wysłać, informując między wierszami: „jesteś w porządku”, „widzę cię”, „budzisz moje zainteresowanie”. Na taki sygnał trudno nie odpowiedzieć (co najmniej) sympatią.

Komplementy dla faceta – co on lubi słyszeć?

Przede wszystkim, podobnie jak dla kobiet, komplementy dla faceta nie powinny być banalne, wyświechtane, od sztancy. Powinny być autentyczne, szczere i skrojone pod konkretny model. W żadnym wypadku nie mogą być to stwierdzenia ogólnikowe. Mówienie rzeczy takich jak: „Jesteś przystojny" czy „Masz ładne oczy", nie ma tej samej „siły rażenia”, co naprawdę znaczący komplement.

Czym jednak jest ten znaczący komplement? Otóż jest to wszystko, co uważasz za pożądane, niepowtarzalne, warte uznania u niego (dobrze skupić się na detalach, które inni łatwo mogą przeoczyć). Niebanalny komplement, który zwraca uwagę na coś wyjątkowego, naprawdę karmi uczucia!

Najlepsze komplementy dla mężczyzny – przykłady

W stereotypowym ujęciu najlepszym sposobem na skomplementowanie faceta jest dostrzeżenie i pochwalenie jego męskiego zachowania lub sposobu bycia. Ale stereotypy są po to, by trzymać się od nich z daleka, zatem nie idźmy w tę stronę. Co może być lepszym wyborem?

Porównaj go do kogoś znanego i szanowanego

Komplementując go poprzez porównanie z osobą publiczną, powszechnie lubianą i szanowaną, wzmocnisz jego poczucie pewności siebie i sprawisz, że będzie dobrze czuł się sam ze sobą. A to uzależnia! Ludzie chcą być z ludźmi, w towarzystwie których czują. Pro tip: raczej nie porównuj faceta do najprzystojniejszego celebryty roku, bo albo założy, że na siłę chcesz mu się przypodobać, albo stwierdzi, że się z niego nabijasz. Pamiętaj, by nie ograniczać się do cech fizycznych, wykorzystaj także osobowość i charakter!

Podkreśl, jak lubisz być w jego towarzystwie

To, o czym mówiliśmy w punkcie pierwszym, działa również w drugą stronę. Nie tylko lubimy być z ludźmi, którzy sprawiają, że czujemy się dobrze w ich towarzystwie, ale także – lubimy być z ludźmi, którzy lubią być w naszym towarzystwie. Działa w 99,9%. Serio.

Zobacz także:

Poproś o jego radę czy opinię

To niby nie jest komplement, ale tak naprawdę nie znajdziesz nic lepszego do skomplementowania faceta. Poproszenie go o radę w jakiejś sprawie to dla mężczyzny najlepsza pochwała i jasny komunikat: cenię twoje zdanie, szanuję to, co masz do powiedzenia, zauważam twoje kompetencje, doceniam twoją wiedzę. To jeden z tych komplementów –niewypowiedzianych wprost – które sprawiają, że jeśli w waszej relacji ma pojawić się ogień, gorąco zrobi się od razu!

Jak komplementować faceta i nie wyglądać desperacko?

Są osoby, które uważają, że komplementowanie faceta wydaje się desperackie, ale to po prostu nieprawda. Tak samo jak desperackie nie jest zaproszenie mężczyzny na randkę. Wypowiedzenie na głos swoich myśli i pragnień nie jest desperacją, jest przejawem pewności siebie. A (nie tylko) faceci to lubią. Odwaga, by szczerze i bez zażenowania kogoś skomplementować, jest pociągająca i uwodząca.

A jeśli ktoś uważa, że jest inaczej? Cóż, jego strata. Z takim typem raczej i tak nie chciałabyś się zadawać.