Komplementy dla faceta – przykłady dwóch (a nawet więcej)

Pragnienie skomplementowania mężczyzny często w nas siedzi, ale obawiamy się, że zostaniemy niewłaściwie odebrane. Zupełnie niepotrzebne! Faceci potrzebują tego tak samo jak my. Należy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach:

1. Komplementy dla chłopaka powinny być prawdziwe – dobrane specjalnie dla danej osoby. Jeżeli np. mężczyzna jest bardzo szczupły, a ty zaczniesz się zachwycać jego mięśniami, to oczywiste, że nie wyjdziesz na autentyczną. Bądź szczera.

2. Dozowanie ciepłych słów. Wypowiadanie zbyt wielu komplementów jednocześnie sprawi, że facet może się w nich pogubić lub uznać, że zwyczajnie przesadzasz. Umiar jest wskazany.

3. Miłe słowa dla faceta warto wypowiadać z uśmiechem, w sprzyjających temu okolicznościach. Na pewno bardziej je zapamięta podczas romantycznej kolacji we dwoje niż na głośnym koncercie, gdzie oboje jesteście pod wpływem alkoholu. Choć oczywiście spontaniczność też jest w cenie. W końcu liczy się autentyczność!

Chcesz mieć udany seks? Tych rzeczy NIGDY nie powinnaś robić w łóżku >>>

 A teraz najważniejsze – jakie komplementy dla faceta? Dwa podane przez nas przykłady powinny przypaść do gustu każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu.

  • Pochwal jego umiejętność prowadzenia samochodu. Jeżeli pochwalisz jego umiejętności dotyczące prowadzenia pojazdu, facet z pewnością zapamięta to na zawsze. Samochód jest niezwykle ważny dla każdego mężczyzny i lubi być doceniany w tej kwestii. Wykorzystaj ten fakt i skomplementuj jazdę chłopaka, który wpadł ci w oko. Zrobisz na nim wrażenie. Możesz powiedzieć np. „Lubię jeździć z tobą samochodem, czuję się wtedy bezpieczna”. Albo: „Prowadzisz auto lepiej niż niejeden kierowca F1”.
  • Doceń jego atrakcyjność fizyczną. Skoro właśnie ten facet przypadł ci do gustu, to najwyraźniej jest coś w jego urodzie, co cię pociąga. Nie wstydź się i powiedz mu o tym! Może to dotyczyć stylu ubierania się, sylwetki, uśmiechu, intrygującego spojrzenia, świetnej fryzury. Zobaczysz, jak obrośnie w piórka i z przyjemnością będzie się z tobą widywał. Przykłady: „Masz piękne spojrzenie, dotąd takiego nie widziałam”. Albo: „Muszę przyznać, że masz znakomity gust. Zawsze jesteś świetnie ubrany!”.

Komplementy dla chłopaka 

Komplementy dla niego są równie ważne jak jego praca, pozycja społeczna czy ukochana kobieta. Doceń go i nie obawiaj się wyrazić tego wprost. Są one szczególnie ważne dzisiaj, gdy wielu facetów czuje się niepewnych swojej męskości. Jeżeli odmawiamy mężczyznom komplementów, mogą czuć się niekochani i niemęscy. Każdy chłopak pragnie, aby dziewczyna dostrzegała jego siłę, rycerskość, zaradność i samodzielność. Co zatem powiedzieć facetowi, żeby się takim poczuł?

Zobacz także:

  • Pochwal jakąś jego cechę. Uważasz, że jest silny psychicznie i świetnie radzi sobie z problemami, ze stresem? Powiedz mu o tym. A może zauważyłaś, że zachowuje się względem ciebie bardzo rycersko – przepuszcza cię w drzwiach, zdejmuje płaszcz, otwiera drzwi samochodu? Nie bądź na to obojętna, jakby ci się to należało z góry. Obecnie to coraz rzadsza praktyka. Doceń go za to, a już nigdy nie przestanie tak robić.
  • Doceń, że czujesz się przy nim bezpiecznie. Powiedz mu, że uwielbiasz, kiedy odprowadza cię wieczorem do domu. To bardzo czuły punkt dla faceta – zawsze pragnie chronić swoją kobietą i marzy o tym, by tak właśnie się czuła w jego obecności.

Gotowe komplementy dla faceta – przykłady dwóch

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze, gotowe komplementy dla faceta? Podajemy dwa przykłady, które znakomicie się sprawdzą.

1. „Świetnie to zrobiłeś! Super, że mogę na ciebie liczyć”. Te słowa warto wypowiedzieć, gdy mężczyzna coś dla nas zrobił, albo po prostu poradził sobie z czymś, co nam wydaje się trudne, np. złożył nowy mebel, czy wymienił jakąś część w samochodzie. Będzie wniebowzięty!

2. „Znakomicie w tym wyglądasz!”. Umówiliście się na randkę i facet przyszedł wystrojony? Doceń to i powiedz, że świetnie wygląda. Możesz mieć pewność, że będzie dbał o swój wygląd przez długi czas. Zresztą nie musi to koniecznie dotyczyć randki – możesz tak powiedzieć również koledze, który zaimponował ci stylizacją.

Komplementy dla mężczyzny 

Jakie są odpowiednie komplementy dla faceta, z którym jesteś? Oto nasze dwie propozycje.

1. „Jesteś wspaniałym kochankiem!”. Seksualność to ogromnie ważna sfera dla każdego mężczyzny. Jeśli zatem po wspólnie spędzonej nocy podkreślisz, że było ci dobrze, będzie wniebowzięty.

2. „Dzięki tobie jestem szczęśliwa”. Każdy facet chce, żeby jego kobieta czuła się przy nim szczęśliwa. Dlaczego więc miałabyś mu o tym nie powiedzieć, jeśli faktycznie tak jest? Będzie jeszcze bardziej dbał o to, byś miała przy nim jak najwięcej powodów do radości.

Najlepsze komplementy dla faceta – przykłady dwóch

Za mniej typowe, ale wciąż niezwykle skuteczne uważa się takie komplementy jak:

1. Prośba o pomoc. Jeśli poprosisz go o pomoc w jakiejś sprawie, na pewno połechce to jego ego.

2. Doceń jego pasję. Ten mężczyzna kocha motocykle? Gra na pianinie? Uczy w szkole? Cokolwiek, co potrafi robić i czyni go wyjątkowym – powinnaś docenić i wprost mu o tym powiedzieć. To dla niego ważne.

Komplementy dla mężczyzn, które każdy kocha słyszeć

Jakich jeszcze miłych słów spragnieni są mężczyźni? Warto pochwalić ich:

1. Ton głosu. Barwa głosu ma duże znaczenie dla facetów. Można więc podkreślić, że podoba nam się jego seksowny, niski głos.

2. Ciało. Jeżeli mężczyzna jest dobrze zbudowany, powiedzmy mu o tym. Jeśli nosi ciekawą, dodającą mu urody fryzurę – nie przechodźmy obok tego obojętnie. Atrakcyjność fizyczna jest istotna dla obu płci!

Komplementy dla niego, by poczuł się kochany – przykłady dwóch

Mężczyzna, z którym jesteś w związku pragnie czuć się kochany. W jaki sposób możesz słowami sprawić, aby to do niego dotarło jeszcze mocniej? Podajemy dwa proste przykłady, którymi trafisz prosto do jego serca.

1. „Kocham cię”. Banalne? Ale skuteczne! Nie tylko kobiety potrzebują zapewnień o miłości – faceci także są wrażliwi i czasem chcą to od nas usłyszeć bezpośrednio.

2. „Jesteś bardzo inteligentny”. Panowie lubią udowadniać światu, że są mądrzy i mają wiedzę na każdy temat. Nawet jeśli to tylko częściowa prawda... można od czasu do czasu połechtać ich ego, dostrzegając to. 

Te dwa komplementy powinny sprawić, że twój chłopak poczuje się szczerze kochany i doceniany, co na pewno wpłynie pozytywnie na jakość waszego związku.

Komplementy dla mężczyzny 

Jakie jeszcze są niezawodne komplementy względem mężczyzny, który nam się podoba?

1. Doceń jego pracę. Niezależnie od tego, czym zajmuje się dany mężczyzna – pewne jest, że praca jest ważną sferą jego życia. Podkreśl, że cenisz go za to, czym się zajmuje. Podbudujesz jego samoocenę.

2. Doceń jego przyjaciół. Poznałaś jego znajomych? Zamiast oceniać ich z góry albo narzekać na wulgarnych kolegów, spróbuj spojrzeć na nich z dobrej strony i o tych dobrych stronach opowiedzieć swojemu mężczyźnie.

Jak widać, komplementowanie nie jest aż tak skomplikowane, jak może nam się na początku wydawać. Warto przełamać lody i od czasu do czasu powiedzieć jakiś szczery komplement chłopakowi – na pewno poprawi to jakość waszych relacji.