Pytania do partnera

Być może właśnie zakończyłaś długi związek i nie chcesz popełnić tych samych błędów. A może to twoja pierwsza relacja i jeszcze nie wiesz, jak to wszystko wygląda. W tych obu przypadkach (i w każdym innym) pomocne okazują się pytania do partnera. Wybrałyśmy 4, które naszym zdaniem są niezbędne do zdrowego prowadzenia związku. Dzięki nim będziecie spokojniejsi oraz będziecie wiedzieć na czym stoicie. Zdecydowanie warto być świadomym, czego oczekuje się od związku, a te pytania ci w tym pomogą.

„Jakie masz podejście do alkoholu, papierosów i narkotyków?”

Kiedy je zadać: Jak najszybciej, najlepiej na pierwszym lub jednym z pierwszych spotkań

Jeśli mamy się z kimś związać, chcemy wiedzieć czy dana osoba nie ma jakiegoś nałogu czy też nawyku, który nam nie odpowiada. Jeśli postawiłaś sobie warunek, że nie będziesz z osobą palącą, to warto dowiedzieć się tego o potencjalnym partnerze już na początku. W końcu nie ma sensu marnować czasu. Podobnie sprawa wygląda z piciem alkoholu. Spytaj delikatnie, jakie mężczyzna ma do tego podejście – czy pije okazjonalnie, czy kilka razy w tygodniu, czy może do każdego obiadu. Warto wiedzieć takie rzeczy na początku, aby później nie mieć niepotrzebnych problemów i nieporozumień.

„Dlaczego twój poprzedni związek się nie udał?”

Kiedy je zadać: 3., 4. randka, kiedy będzie to już dla was naturalne, że rozmawiacie na takie tematy

To pytanie jest bardzo ważne. Pozwala drugiej osobie otworzyć się przed nami, opowiedzieć o istotnej części jej życia. Dzięki odpowiedzi możesz dowiedzieć się, jak myśli twój potencjalny partner, co jest dla niego ważne w związku, jaka była jego była partnerka oraz jaki on był w stosunku do niej. To niezwykle istotne informacje, które mogą ci się przydać w decyzji, czy chcesz się związać z daną osobą, czy też nie.

„Co gdybyśmy mieli razem dzieci?”

Kiedy je zadać: Gdy związek stanie się poważny, po wspólnym zamieszkaniu, po pierwszej rocznicy (chociaż dla każdego będzie to bardzo indywidualne)

Kwestia dzieci to temat, który tak naprawdę warto przegadać już na początku znajomości. W końcu nie chcesz się związać z osobą, która nie chce mieć dzieci, jak ty ich pragniesz. Na początku warto więc zadać tylko luźne pytanie: Czy chcesz mieć dzieci? Jeśli się zgadzacie, możecie iść do przodu. Drugie pytanie jest już zdecydowanie bardziej indywidualne – odnosi się konkretnie do was, co by było, gdybyście to WY mieli dzieci. Z odpowiedzi dowiesz się, jak tę sprawę widzi twój ukochany. Czy spanikuje, będzie unikać rozmowy, czy może z radością opowie ci o tym, jak chciałby, żeby wyglądało wasze wspólne życie z dziećmi. Z pewnością dowiesz się dużo.

Zobacz także:

„Czy jesteś szczęśliwy?”

Kiedy je zadać: Regularnie

Warto sprawdzać, czy druga osoba w związku czuje się szczęśliwa. Nie ma nic gorszego niż patrzenie na ukochanego, który powoli „usycha”. Jeśli dowiesz się, że wszystko jest w porządku, możecie dalej budować waszą relację, jeśli jednak odpowie ci, że coś nie gra, będziecie mogli temu zaradzić. Jeśli twój partner nie jest szczęśliwy, porozmawiajcie. Postaraj się poznać przyczynę jego stanu i znaleźć rozwiązanie. To nie zawsze musi być twoja wina, być może ma gorszy okres. Warto jednak być przy ukochanej osobie w każdym momencie, a szczególnie w tym trudniejszym.