Czasami wolimy unikać naszych uczuć, nie zadawać sobie pytań, ignorować wątpliwości. Jest to duży błąd. Robienie tego nie spowoduje, że wszystkie negatywne emocje znikną, a wręcz przeciwnie – będą narastały. Szczęśliwy związek wymaga zadawania pytań – nie tylko partnerowi, ale też sobie.

Masz wątpliwości, co do swojego związku? Oto pytania, które powinnaś sobie zadać, aby dowiedzieć się, czy jesteś w szczęśliwej relacji, w której dobrze się czujesz.

Szczęśliwy związek – pytania, które powinnaś sobie zadać, aby dowiedzieć się, czy jesteś szczęśliwa

Chociaż może zabrzmieć to ironicznie, najlepszym sposobem na uniknięcie złamanego serca są przemyślenia. Warto być świadomą tego, czy w swojej relacji jesteś szczęśliwa, czy też nie. Dzięki temu będziesz czuła się pewniej. Oto, o co powinnaś pytać sama siebie.

Czy widzisz się w przyszłości ze swoim partnerem?

To prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych pytań, jakie powinnaś sobie zadać, ale bez wątpienia jedno z najważniejszych, jeśli chcesz wiedzieć, czy związek z twoim partnerem ma jakąkolwiek przyszłość. Przyczyną zakończenia relacji nie jest tylko zdrada. Mogą to być również zmiana zainteresowań czy upodobań, ale również i kwestia dojrzałości. Te wszystkie czynniki wpływają na to, co do kogoś czujemy.

Czy czujesz się rozumiana w swoim związku?

Zdrowy związek to relacja, w której zawsze powinien dominować szacunek. Tolerancja jest podstawą każdej relacji. Jeśli nie czujesz się komfortowo ze swoim partnerem, powinnaś o tym z nim porozmawiać. A jeśli nic to nie dało i nie otrzymałaś zrozumienia z jego strony, być może nadszedł czas na zakończenie waszego związku.

Czy lubisz swojego partnera?

W związku nie chodzi tylko o miłość, ale też o lubienie się nawzajem. I właściwie nie tylko siebie. Nie chodzi tylko o budowę ciała, sylwetkę, ale także o maniery, inteligencję, wykształcenie czy uczucia. Poczucie kompletności z partnerem powinno być czymś normalnym i nie powinno wymagać to wysiłku.

Czy czujesz się kochana w swoim związku?

Według psychologów istnieją różne etapy zakochiwania się – od poznania danej osoby, aż do sformalizowania związku. Z biegiem czasu miłość i płomień powoli gasną. Są pary, którym udaje przezwyciężyć się ten kryzys. Wtedy ich miłość jest bezwarunkowa i prawdopodobnie będzie już na zawsze.

Zobacz także:

Czasami jednak miłość gdzieś zanika, związek staje się pełen rutyny, nieekscytujący. Wtedy właśnie warto zdać sobie pytanie, jak bardzo czujesz się kochana przez swojego partnera, ale i jak bardzo czujesz się w nim zakochana.

Czy czujesz pociąg do swojego partnera?

Na koniec, pytanie, które powinnaś sobie zadać, aby dowiedzieć się, czy jesteś w pełni szczęśliwa w związku, to, czy czujesz pociąg do swojego partnera. Jak dużą ekscytację czujesz? Jeśli nie ma między wami zainteresowania sobą nawzajem lub „straciliście kontakt”, także ten łóżkowy, to być może nie ma sensu kontynuować tej relacji.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx