Nuda w związku - czy to normalne?

W każdym związku przychodzi okres, w którym ważniejsze są praca i obowiązki, a romans schodzi na dalszy plan. Często jest to nieuniknione. Ale jeśli utkniesz w takiej sytuacji, może to mieć negatywny wpływ na twoją relację. Wiele osób wmawia sobie, że nuda w związku to jego naturalna część. Na szczęście, nie jest to prawda.

Oto 5 klasycznych sytuacji, które wskazują na to, że w waszym związku coś zaczyna się psuć i nadszedł czas, aby rozpalić iskrę na nowo.

Ciągle robicie te same rzeczy

Jeśli będziecie cały czas robić to samo, naturalne jest, że po pewnym czasie wam się to znudzi. Jeśli jesteś w stanie przewidzieć, jak odpowie twój partner, to nie zawsze jest to dobry znak. Spróbujcie pójść do nowej restauracji, jeśli cały czas chodzicie do tej samej. Randkujcie tak, jak na początku związku. Pójdźcie na kręgle, spacer, do teatru lub na wystawę. Chodzi o to, aby cały czas doświadczać czegoś nowego. Badania dowodzą, że to doświadczenia czynią ludzi bardziej szczęśliwymi niż rzeczy materialne, dlatego zorganizowanie wspólnego wyjazdu również może być świetną opcją.

Nie macie o czym rozmawiać

To okropne uczucie, gdy siedzicie obok siebie na kanapie i nie przychodzi wam do głowy żaden temat, o którym chcielibyście porozmawiać. Niekoniecznie musi to od razu oznaczać koniec związku. Czasami za brak tematów do rozmowy, odpowiedzialne są przyzwyczajenie i lenistwo.

Spróbuj zadać partnerowi pytania, które dadzą mu do myślenia, będą inne. Na przykład: Czego nie możesz doczekać się w tym tygodniu najbardziej i dlaczego? To idealne pytanie na początek rozmowy, które otworzy was oboje. Konieczne jest również aktywne słuchanie i dzielenie się swoimi przemyśleniami. Wspólne doświadczenia, o których wspomniałyśmy w pierwszym punkcie, też będą pomocne w tej sytuacji. One rodzą nowe tematy.

Wasze życie seksualne praktycznie nie istnieje

Jeśli nie pamiętasz, kiedy po raz ostatni uprawialiście seks, jest to niestety wyraźny znak, że płomień między wami zaczyna wygaszać. Korzyści z seksu jest naprawdę wiele. Oprócz fizycznych, zmniejsza on także lęk, zapewnia spokojniejszy sen i obniża ciśnienie krwi. Buduje on także między wami zaufanie i zwiększa pewność siebie. Oczywiście potrzeby różnią się w zależności od osoby. Starajcie się dostosować je do siebie nawzajem.

Fantazjujesz o innym partnerze

Jeśli coraz częściej fantazjujesz o innych mężczyznach, również jest to klasyczny znak nudnego związku. Ważne jest wtedy, aby spróbować poradzić sobie z pokusą. Postaw się na miejscu partnera i zadaj sobie pytanie, jak byś się czuła w odwrotnej sytuacji? Zapewne niezbyt dobrze. Jeżeli w waszym związku czegoś brakuje, spróbuj zakomunikować to drugiej osobie. Czego pragniesz? Zróbcie to razem.

Zobacz także:

Nie traktujecie wspólnego spędzania czasu jako priorytet

To naturalne, że ze względu na codzienne obowiązki, wartościowe spędzanie czasu z partnerem schodzi czasem na dalszy plan. Jednak, jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, łatwo może stać się już codziennością. Nagle prawie wszystko będzie ważniejsze niż wy nawzajem. Nieważne, ile czasu zajmuje wam praca lub hobby, ważne, abyście znaleźli ten czas dla siebie. Niezależnie od tego, co dzieje się wokół. To naprawdę bardzo ważne.

Ten tekst pojawił się pierwotnie na glamour.hu