Jak urozmaicić seks?

Na jakość seksu może wpływać wiele czynników, takich jak chemia, komunikacja, klimat lub nawet to, czy żyjesz w zgodzie ze sobą. Oprócz dbania o relacje międzyludzkie, ważne jest też to, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie. Jeśli zmienisz niektóre nawyki lub dopiero wprowadzisz je w życie, czekają cię naprawdę ekscytujące noce.

Jesteś tym, co jesz

Warto unikać fast foodów i sięgać po zdrową żywność. Tak, jedzenie też wpływa na jakość naszego seksu. Jeśli spożywasz dużo cukru, węglowodanów i tłuszczów, może spowolnić to przepływ krwi, co może mieć wpływ na sprawność seksualną. Znajdź więc zdrowe przepisy i ugotuj dla siebie coś pysznego. Oto, jak urozmaicić seks.

Niech spokój będzie twoim priorytetem

Ciągłe napięcie i zmartwienia wyczerpują człowieka. Jeśli hormon stresu utrzymuje się w organizmie przez długi czas, może znacznie obniżyć poziom libido. Spróbuj dowiedzieć się, co powoduje u ciebie stres i znajdź na to rozwiązanie. Nawet takie małe rzeczy, jak regularne spacery, ćwiczenia czy czas spędzony w pojedynkę lub z partnerem mogą zdziałać cuda.

Doceń moc gry wstępnej

Wiele osób uważa, że gra wstępna jest już passé, jednak to nie prawda. To nie tak, że musicie zaczynać jeszcze poza sypialnią. Gra wstępna może mieć też miejsce w łóżku. Pieszczoty i pocałunki pomagają nastroić się na bycie razem oraz pobudzają. A nauka mówi, że stosunek trwa znacznie dłużej, jeśli poprzedzony jest grą wstępną. Same korzyści!

Zwolnij

Kiedy w życiu dużo się dzieje, seks jest często pierwszą rzeczą, która wypada z „harmonogramu”. Jednak intymność powinna być priorytetem w związku. Możliwe, że na początku potrzebne będzie zaplanowanie momentu tylko dla was. Wbrew pozorom może to jeszcze bardziej podkręcić temperaturę i podkreślić znaczenie połączenia się ze sobą.

Nie bój się nowości

Tak, rutyna może sprawić, że będziesz czuła się bezpiecznie i spokojnie. Jednak nie bój się też próbować nowych rzeczy. Warto wnieść do sypialni trochę świeżości. Zmieńcie pozycję, uprawiajcie seks w innym czasie i miejscu, wypróbujcie zabawki erotyczne. Chodzi o to, żeby zrobić coś, czego nigdy nie robiliście.

Bądź pewna siebie

Złe mniemanie o sobie i dręczące nas myśli, mogą mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Pozornie nic nieznaczące zdania, takie jak „nie jestem wystarczająco ładna” potrafią obniżyć pewność siebie, co odbije się również w łóżku – popsuje nastrój. To, co wmówisz sobie na temat, na przykład, wyglądu twojego ciała, ma bardzo duży wpływ na to, jak bardzo pewna siebie jesteś podczas seksu i nie tylko. Dodatkowo, jeśli twój obraz ciebie zostanie zaburzony czy zachwiany, twój popęd seksualny może spać. Spróbuj skupić się na tym, co w sobie lubisz i otaczaj się ludźmi, którzy nie komentują tego, jak wyglądasz.

Zobacz także:

Otwórz oczy

Nie ma nic gorszego niż to, gdy nie możesz spojrzeć twojej ukochanej osobie w oczy. Niektórzy opuszczają nawet rolety lub gaszą światło, aby nie było ich widać. Ale moment, w którym nie tylko wasze ciała, ale też spojrzenia się połączą, jest cudownym doświadczeniem. To połączenie na najgłębszym możliwym poziomie.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na glamour.hu