Krem z filtrem ochronnym do jeden z najważniejszych produktów do pielęgnacji w kosmetyczkach wielu osób. I to nie tylko latem – dermatolożki oraz dermatolodzy radzą, by używać kremu z SPF przez cały rok, w tym w pochmurne dni. Najlepiej sprawdzi się kosmetyk o lekkiej formule, który nie pozostawia białych plam na skórze, a także dobrze „współpracuje” z podkładem czy kremem BB. Brzmi jak wyzwanie? To prawda. Znalezienie odpowiedniego kremu chroniącego przed szkodliwym dla skóry promieniowaniem słonecznym bywa trudne. Warto jednak zaznaczyć, że liczy się nie tylko dobór kosmetyku, ale również sposób, w jaki go aplikujesz. Jeśli więc nie jesteś zadowolona z efektów, które daje używany przez ciebie krem z filtrem SPF, upewnij się, że nie popełniasz tych błędów w pielęgnacji. Mogą one bowiem sprawić, że kosmetyk ochronny będzie się nieestetycznie rolować. 

Dlaczego krem z SPF się roluje? 

Rolowanie się kosmetyku to dość popularny problem. Do tego irytujący. Nie dotyczy tylko kremów z SPF, ale w tym przypadku może mieć on bardzo negatywny wpływ na skórę. Jeśli nie jest równomiernie rozprowadzony, a co za tym idzie: nie pokrywa idealnie skóry, to automatycznie przestaje ją chronić przez promieniowaniem UVA i UVB. W czym tkwi problem? Jak się okazuje, przyczyn może być kilka. Oto najpopularniejsze błędy. Być może je popełniasz, a nawet o tym nie wiesz

Błędy, które sprawiają, że twój krem z SPF się roluje – nieodpowiednia ilość kremu

Twój krem z SPF roluje się na twarzy? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zwróć uwagę na ilość produktu, jaką aplikujesz. Może się bowiem okazać, że (po prostu) nakładasz go zbyt dużo. Wystarczy cienka warstwa, aby SPF zadziałał, czyli ochronił skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Bardzo ważna jest natomiast re-aplikacja kosmetyku z filtrem w ciągu dnia. 

Błędy, które sprawiają, że twój krem z SPF się roluje – pospiech 

Rolujący się krem z SPF może także wskazywać na pospiesz. Wiemy doskonale, że każda minuta o poranku jest niezwykle cenna. Ale mimo to warto poczekać aż kosmetyki, które nałożyłaś przed kremem z filtrem, całkowicie się wchłoną. Pospiech nie jest wskazany również podczas aplikacji kosmetyku ochronnego. Jeśli chcesz, aby spełniał swoje zadanie i naprawdę chronił skórę, dokładnie, a do tego równomiernie rozprowadź go po całej twarzy. Dla lepszego efektu polecamy delikatnie wklepywać krem z filtrem palcami. 

Błędy, które sprawiają, że twój krem z SPF się roluje – niewłaściwa kolejność nakładania innych kosmetyków

Może się również okazać, że rolujący się krem z SPF to problem wynikający z nakładania innych kosmetyków do pielęgnacji (hydrolatu, serum, kremu nawilżającego itp.) w niewłaściwej kolejności. Zacznij od kosmetyków na bazie wody, a następnie przejdź do tych o bogatszej konsystencji oraz olejków. W innym wypadku mogą się one nieodpowiednio wchłonąć i doprowadzić właśnie do powstawania kremowych wałeczków na twarzy. 

Błędy, które sprawiają, że twój krem z filtrem SPF się roluje – silikony zawarte w innych kosmetykach

Silikony występują w wielu kosmetykach – zarówno w tych do pielęgnacji, np. kremach czy balsamach, jak i tych do makijażu, co wzbudza wiele kontrowersji (Komitet ds. Bezpieczeństwa Konsumentów, SCCS, potwierdził, że substancje te nie są szkodliwe, ale warto zachować ostrożność). Odpowiadają m.in. za ochronę skóry przed utratą wody, wygładzenie, a także przedłużenie trwałości make-up’u. Warto jednak pamiętać, że stosowanie kremu ochronnego z silikonem oraz bazy do makijażu na bazie silikonu albo podkładu z tym składnikiem jednocześnie nie jest najlepszym pomysłem. Z całą pewnością nie przyniesie upragnionych efektów. Dlaczego? Można powiedzieć, że kosmetyki „zderzą się” ze sobą i doprowadzą do nieestetycznego rolowania się kremu na twarzy