Kolekcje na dany sezon są prezentowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwala nam to nie tylko dobrze przemyśleć nasze wybory na kolejne pory roku, ale jeszcze dodatkowo prowokuje do wcześniejszych eksperymentów. Tym sposobem już latem możemy czerpać pełnymi garściami z jesienno-zimowych kolekcji. Co prawda w kwestii okryć wierzchnich i innych tego typu elementów garderoby będziemy musieli jeszcze poczekać, ale wiele propozycji jest na tyle uniwersalnych, że nie ma sensu odkładać myśli o ich noszeniu na później. Wybraliśmy 5 jesiennych trendów do noszenia latem 2022. Poniżej znajdziesz nasze typy.

Jesienne trendy do noszenia latem – Plecak

Dla wszystkich, którzy swoje stylizacje sprzed lat darzą ogromnym sentymentem, mamy bardzo dobrą wiadomość. Sezon jesień-zima 2022/2023 będzie okazją, żeby wsiąść w wehikuł czasu i wybrać się znów do lat szkolnych. Widać to nie tylko za sprawą stylizacji inspirowanych mundurkami, które na ten sezon lansują zgodnie Chanel, Miu Miu i Rokh, ale także dzięki jednemu charakterystycznemu dodatkowi. Mowa oczywiście o plecaku. Jeżeli jesteście gotowi porzucić ulubione torebki i znów zarzucić go na plecy, to wskazówek w tym temacie dostarczy przede wszystkim kolekcja Chanel. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć plecak za rączkę i nosić go w dłoni. Tak przynajmniej zaprezentowano to podczas pokazów Gabriela Hearst i Dur Doux. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już teraz wpleść ten trend do swoich stylizacji. Na wakacyjne wycieczki będzie jak znalazł.

Jesienne trendy do noszenia latem – Garnitur

Jesień 2022 projektanci widzą w dość eleganckim wydaniu. W ich kolekcjach nie brakuje garsonek ze spódnicami midi (Chanel, Prada i Sportmax). Na tym jednak nie koniec. Jeszcze większą popularnością na wybiegach cieszyły się garnitury. Tym razem jednak nie w kolorowej wersji. Projektanci mody postawili na dość powściągliwą paletę.

Czarny garnitur Tod’s, brązowy The Row lub szary Sportmax to jednak tylko wskazówki. Niezależnie od tego, która wersja marynarki ze spodniami od kompletu podoba ci się najbardziej, możesz ją nosić już teraz. Czekanie do jesieni jest zbyteczne.

Jesienne trendy do noszenia latem – Dzwony

Kiedy ten model spodni na nowo staje się jednym z głównych trendów to wiadomo, że nie zniknie szybko. Należały do niego lata 70. i 90., a teraz wszystko wskazuje na to, że będzie królował także w latach 20 XXI wieku. Mowa o dzwonach. Spodnie z rozkloszowanymi nogawkami dają nam wiele możliwości. Pomimo że pierwszym skojarzeniem często są jeansowe dzwony, to na nich wybór się nie kończy. Obecnie nie brakuje wersji w kolorze i tych ozdobionych wzorami. Pokrywa się to zatem z wizją projektantów dotyczącą tego modelu, którą zaprezentowali podczas pokazów na jesień-zimę 2022/2023. Inspiracji szukaj w kolekcjach Giambattista Valli, Etro i 16Arlington. Podobne wersje dzwonów znajdziesz w sklepach już teraz, więc z noszeniem ich nie musisz czekać do kolejnego sezonu.

Jesienne trendy do noszenia latem – Sukienka do spodni

Sukienka do spodni to trend z lat 2000., który od początku był typowany nie tylko na przebój sezonu, ale na całoroczny hit. Wszystko wskazuje na to, że te prognozy były trafione. W kolekcjach na wiosnę-lato 2022 ten trend zaproponowali Peter Do, Proenza Schouler, Jonathan Simkhai i Svetlana Bevza. Teraz na własne oczy możemy zobaczyć jego kontynuację. Wystarczy zobaczyć propozycje Dsquared2 i Chloe. Jeżeli zatem nie byłaś do końca przekonana do takiego duetu i bałaś się, że to tylko chwilowy zachwyt nad takim połączeniem, to masz potwierdzenie, że wcale tak się nie stało. Możesz zacząć go nosić już teraz, a potem kontynuować to jesienią.

Jesienne trendy do noszenia latem – Tank top

Niedawno pisaliśmy o tym, jak nosić tank top. Okazuje się, że ten niepozorny element garderoby jest ogromnym źródłem inspiracji dla projektantów mody. Najpierw lansowano go na lato 2022. Na tym jednak nie koniec. Jeżeli jeszcze nie masz go w swojej szafie, to może pora uzupełnić braki. Gwarantujemy, że przyda się wielokrotnie i wcale nie będzie zakupem tylko na lato. Na jesień-zimę 2022/2023 biały tank top pojawił się w kolekcji Bottega Veneta, a w złamanych odcieniach u Prady i Chloe. Zatem warto zacząć nosić go już teraz, a wraz ze spadkiem temperatur narzucać kolejne rzeczy na wierzch.

Zobacz także: