Ochrona przeciwsłoneczna powinna być tak oczywistym wyborem, jak oczyszczanie skóry. Dla nas to druga w kolejności podstawa pielęgnacji. Filtry SPF warto używać z dwóch powodów. Po pierwsze dają ochronę przed wystąpieniem różnych chorób skóry (wliczając w to nowotwory). Po drugie stanowią też tarczę przeciwstarzeniową. Z tych powodów najlepiej używać ich przez rok i pamiętać, że ich działanie wygasa po około dwóch godzinach, więc jedna aplikacja na cały dzień to zdecydowanie zbyt mało, żeby dostatecznie zabezpieczyć się przed niekorzystnym wpływem słońca na nasze ciała. Jeżeli chcemy zrobić to najlepiej, jak to tylko możliwe, to krem do twarzy z wysokim filtrem SPF (co najmniej SPF 30) może być niewystarczający. Na szczęście marki kosmetyczne oferują kosmetyki, z których pomocą zabezpieczymy nie tylko ten jeden obszar. Wybraliśmy 5 kosmetyków SPF, które zapewnią ochronę od stóp do głów. Okazuje się bowiem, że nawet włosy dobrze wspierać filtrem UV.

5 kosmetyków SPF, które zapewnią ochronę od stóp do głów – Krem do twarzy

Krem do twarzy z filtrem SPF to najpopularniejszy kosmetyk ochronny. Dzięki temu można go znaleźć w wielu różnych odsłonach. Z jednej strony może to być bogaty kosmetyk, który przy okazji skupia się na pielęgnacji, z drugiej lekka baza pod makijaż, a jeszcze z innej krem bb lub cc, który nie tylko zastąpi podkład, ale jeszcze stworzy na twarzy przeciwsłoneczną tarczę. Która opcja jest najlepsza? To zależy już od indywidualnych potrzeb. Kluczowa jest tylko wysoka ochrona, a więc co najmniej SPF 30, choć jeszcze lepiej, żeby sięgniemy po ochronę na poziomie SPF 50. Taki kosmetyk dobrze rozprowadzać nie tylko na samej twarzy, ale również szyi i dekolcie. Jakiś czas temu internet obiegło zdjęcie kobiety, która przez lata aplikowała regularnie krem z filtrem SPF, ale robiła to tylko na twarzy. Jej fotografia pokazuje pozbawioną plam pigmentacyjnych twarz zestawioną z wieloma przebarwieniami na szyi. Zdjęcie regularnie jest pokazywany w kontekście tego, że filtry SPF naprawdę działają i chronią naszą skórę. Pomimo że na tym przykładzie widać przede wszystkim wpływa na wygląd, to jednak kluczowe zawsze jest bezpieczeństwo i zdrowie. Jednym z kosmetyków, który dobrze zabezpieczy skórę przed słońcem może być lekki krem ochronny BasicLab SPF 50+. Formuła wyposażona w fotostabilne filtry szerokopasmowe zapewnia bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną na wielu poziomach. Chroni nie tylko przed niekorzystnym działaniem promieniowania UVA i UVB, ale również przed światłem niebieskim HEV oraz niweluje negatywne skutki światła podczerwonego IR.

 

 

5 kosmetyków SPF, które zapewnią ochronę od stóp do głów – Spray do włosów

Pisaliśmy już, jak dbać o włosy latem. Wśród kosmetyków, po które warto sięgnąć zwłaszcza o tej porze roku, choć nie tylko wtedy, znalazł się spray z ochroną UV. Jak słońce wpływa na włosy? Pod jego wpływem te stają się suche, łamliwe i tracą kolor. Spray do włosów z ochroną UV to zatem nie tylko kosmetyk, który skupia się na aspekcie wizualnym, ale przede wszystkim na zdrowiu naszych kosmyków. Niesłusznie przyjęło się, że wystarczy nam kapelusz lub czapka, ale prawda jest taka, że te nie stanowią wielkiej przeszkody dla promieniowania UV. Z tego powodu powstaje odzież i dodatki z ochroną UV. Kluczowa jest jednak ochrona skóry i tak samo włosów. W tym celu można sięgnąć po jeden z wielu sprayów do włosów z ochroną UV. Jednym z nich może być kosmetyk marki Insight. Nabłyszczający spray UV do włosów stosuje się przede wszystkim jako ochronę przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo dba również, żeby włosy były elastyczne i pełne blasku. Jego działanie opiera się przede wszystkim na trzech dobroczynnych składnikach, którymi są: olej kokosowy, olej jojoba i olej z orzechów laskowych.

 

 

Zobacz także:

5 kosmetyków SPF, które zapewnią ochronę od stóp do głów – Mleczko do ciała

Myśląc całościowo o ochronie przeciwsłonecznej, warto pamiętać o tym, że skóra na całym ciele potrzebuje ochrony. Dotyczy to zwłaszcza tej odsłoniętej. Dzięki aplikacji kosmetyku z filtrem z ochroną co najmniej SPF 30 możemy odpowiednio zabezpieczyć skórę nie tylko przed fotostarzeniem, ale również chorobami, na których wystąpienie może mieć wpływ ekspozycja na słońce. Na rynku mamy całą gamę balsamów, mleczek, mgiełek i formuł pod różnymi innymi postaciami, o których warto nie zapominać przed wyjściem z domu. Ich szybko wchłaniające się konsystencje, które nie są tłuste i lepkie, sprawiają, że nie trzeba się nawet obawiać o ubranie. Jeżeli zatem skojarzenia z ciężkimi i klejącymi się mazidłami były przeszkodą, żeby zadbać należycie o skórę, to znaczy, że jednak nic nie stoi nam na drodze. Wystarczy wybrać odpowiedni kosmetyk. Jednym z nich może być mleczko w sprayu The Ritual Of Karma Sun Protection Milky Spray SPF 30. Formuła wyposażona dodatkowo w kwiat lotosu i białą herbatę nie tylko chroni, ale również pielęgnuje skórę. Nawilża ją, a także przywraca jej jędrność i elastyczność.

 

 

5 kosmetyków SPF, które zapewnią ochronę od stóp do głów – Pomadka do ust

Zabezpieczenie ciała od stóp do głów przed szkodliwym wpływem promieniowania UV powinno uwzględniać nawet najdrobniejsze skrawki skóry, które są wystawione na działanie słońca. Często zapominamy chociażby o przedziałku czy ustach, które dotkliwie mogą przekonać się o wpływie słońca nie tylko w długofalowym kontekście fotostarzenia, ale również natychmiastowych poparzeń. Z tego powodu nawet pomadkę ochronną, zwłaszcza latem, warto zastąpić jej wersją z filtrem SPF. Marki kosmetyczne coraz częściej oferują takie rozwiązania, więc ochronę znajdziemy nie tylko w wersji bezbarwnej, ale nawet w kolorowych szminkach czy błyszczykach. Każdy zatem może znaleźć kosmetyk, który będzie nie tylko dopełnieniem codziennego makijażu lub jego braku, ale jeszcze formułą zabezpieczającą wargi przed słońcem. Colorescience Sunforgettable Total Protection Color Balm to balsam do ust i róż do policzków w jednym, który zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną SPF 50. W składzie kosmetyku zawarto nie tylko pigmenty utrzymane w naturalnej kolorystyce. Dodatkowo uwzględniono w nim bisabolol, filtry fizyczne, olej jojoba, skwalan i lipochroman™. Dzięki temu jest to idealny kosmetyk do ust na lato i na wszystkie pozostałe pory roku.

 

 

5 kosmetyków SPF, które zapewnią ochronę od stóp do głów – Krem do rąk

Niedawno pisaliśmy o kremach do rąk z filtrem SPF. Rosnąca świadomość na temat zagrożeń za strony promieniowania słonecznego sprawia bowiem, że chcemy już nie tylko zapobiegać fotostarzeniu, ale również chronić się przed chorobami. Powiększająca się dziura ozonowa wpływa na to, że warto dbać o ochronę przeciwsłoneczną znacznie bardziej, niż potrzebowały tego chociażby nasze mamy czy babcie w podobnym wieku. Coraz częściej zatem różne kosmetyki do pielęgnacji są zastępowane ich odpowiednikami z filtrem SPF. Krem do rąk nie stanowi tu wyjątku. Im wyższy wskaźnik ochrony, tym lepsze zabezpieczenie dłoni przed fotostarzeniem. Jednym z takich kosmetyków, które zastąpią dotychczasowy, może być Ultra Violette Extreme Screen. Ten krem do rąk i ciała ma filtr SPF 50. Dzięki temu skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Dodatkowo jego odżywczo-nawilżająca formuła zadba również o to, o co dbał nasz dotychczasowy krem do rąk.