Latem warto pamiętać o tym, żeby w swojej pielęgnacji uwzględnić ochronę przeciwsłoneczną. Pomimo że słońce negatywnie wpływa na naszą skórę i włosy przez cały rok, to jednak w sezonie wakacyjnym odpowiednie zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Na kremie z filtrem SPF zatem nie koniec. Bardzo ważna jest także ochrona włosów. Do tego filtry UV to nie jedyne, co może być im potrzebne podczas najcieplejszej pory roku. Warto zatem odpowiedzieć sobie przede wszystkim na jedno pytanie – jak dbać o włosy latem? Do niego jednak może prowadzić szereg innych zapytań. Co warto wprowadzić oprócz odżywki z filtrem? Które czynniki zewnętrzne mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów. Poniżej czekają 4 kosmetyki, dzięki którym można uchronić włosy przed wieloma zagrożeniami.

Jak dbać o włosy latem – Color WOW Dream Coat Supernatural

Martwisz się, że stracisz kontrolę nad włosami, kiedy te zetknąć się z wilgocią? Niestety problem niesfornych kosmyków, które puszą się nawet po delikatnym letnim deszczu, jest dość powszechny. Na szczęście istnieje kosmetyk, który zawczasu uodporni włosy na działanie wilgoci. Poznaliśmy ten kosmetyczny przebój dzięki styliście fryzur Jennifer Lopez. To właśnie on wyjawił sekret, że za pięknymi włosami piosenkarki stoi odżywka Color WOW Dream Coat Supernatural. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Ta odżywka bez spłukiwania jest dedykowanym wszystkim rodzajom włosów, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić ją także u siebie. Kosmetyk wytwarza wokół każdego włosa niewidoczną, wodoszczelną osłonkę, która na długo zabezpiecza fryzurę przed wpływem wilgoci i ograniczania niekontrolowane kręcenie oraz puszenie. Do tego ten ochronny film utrzymuje się na nich nawet przez kilka myć. Oznacza to, że aplikacja odżywki wystarczy jeżeli będzie się odbywać co trzy do czterech myć. Częściej w ogóle nie jest to konieczne.

Jak dbać o włosy latem – Hair Rituel by Sisley Hair Protective Fluid

Lato to nie tylko spacery w pełnym słońcu i kontakt z wysoką temperaturą, ale również okazja do zanurzenia włosów w słonej wodzie. Kąpiele w morzu nie muszą się jednak wiązać z pogorszeniem kondycji włosów. Wystarczy wcześniej zabezpieczyć je kosmetykiem, który otuli je ochronnym filmem. Hair Rituel by Sisley Hair Protective Fluid chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca, soli morskiej i chloru. Może być zatem użyty także przed wyprawą na basen.

W jego składzie znajdują się dwa rodzaje filtrów słonecznych, które zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Do tego ten kosmetyk nie tylko chroni przed czynnikami zewnętrznymi, ale jeszcze upiększa włosy przez ich rozświetlenie i nadaje im piękny zapach.

 

 

Jak dbać o włosy latem – René Furterer Solaire

Latem nie można zapominać też o ochronie przed promieniowaniem UV. Krem z filtrem SPF, który nakładamy na twarz przed wyjściem z domu to nie wszystko. Nasze włosy także mogą odczuć niekorzystny wpływ słońca. Z tego powodu warto sięgać po spraye, które zabezpieczają włosy. Odżywek z filtrami UV nie brakuje. Jedną z nich jest René Furterer Solaire. Kosmetyk nie tylko zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, ale dodatkowo jeszcze regeneruje włókna włosów i nawilża je. Jeżeli planujesz przebywać sporo na słońcu, to najlepiej właśnie w takim towarzystwie. Dzięki temu włosy po lecie nie będą wymagały szczególnych zabiegów ratujących ich kondycję. W końcu nigdy jej nie stracą.

Zobacz także:

Jak dbać o włosy latem – Sol De Janeiro Brazilian Glossy™

Latem nasze włosy muszą mierzyć się z wieloma niedogodnościami. Już sama podwyższona temperatura może skutkować pogorszeniem ich kondycji. Z tego powodu lepiej zapobiegać, niż leczyć i już zawczasu zaaplikować kosmetyk, który ochroni je przed działaniem czynników zewnętrznych. Wśród przebojów, po które warto sięgnąć w takiej sytuacji, jest odżywczy olejek Sol De Janeiro Brazilian Glossy™. Kosmetyk z brazylijskim rodowodem, któremu niestraszne są lokalne warunki, sprawdzi się zatem nie tylko w Polsce, ale również podczas wakacji w jakimś upalnym zakątku świata. Wysokie temperatury odwadniają włosy, co w konsekwencji prowadzi do tego, że stają się suche, puszą się i są podatne na uszkodzenia. Ten kosmetyk odpowiada na wszystkie z tych problemów. Brazylijskie oleje pataua, buriti i pequi, które są bogate w antyoksydanty, kwasy tłuszczowe i niezbędne witaminy dogłębnie nawilżają włosy, wygładzają je i nadają im połysk. Dzięki temu fryzura wygląda nienagannie nawet podczas upałów.