Peptydy przeżywają swoje czasy świetności. Nad ich dobroczynnym działaniem na skórę  nieustannie trwają prace naukowe, które pozwalają wykorzystywać je w kosmetyce w najlepszy możliwy sposób. Nie można ich pominąć, myśląc o odmładzającej i przeciwzmarszczkowej pielęgnacji. Są kluczowe w utrzymaniu jędrności, gęstości i elastyczności skóry, o czym decyduje ich skuteczność w pobudzaniu komórek do naturalnej produkcji kolagenu, która spada po. 25 roku życia. Rodzajów peptydów jest kilka, a wśród nich wyróżniamy sygnałowe, transportujące i neuropeptydy, którym przypisuje się konkretne cechy i zadania. W tym serum do twarzy znajdziemy nie jeden, nie dwa, a aż 6 peptydów.

Jak działa serum do twarzy Mary & May 6 Peptide Complex?

Mary & May 6 Peptide Complex to serum do twarzy koreańskiej marki o działaniu przeciwzmarszczkowym i odmładzającym. Jest skarbnicą 6 peptydów o dobroczynnym działaniu na skórę, które realnie wpływają na jej jakość i zachowanie młodego wyglądu. Przeciwdziałają powstawaniu i pogłębianiu się oznak starzenia się skóry oraz stopniowo niwelują te zaawansowane. Przy regularnym stosowaniu peptydy ujędrniają i napinają strukturę skóry, a co za tym idzie, redukują głębokość zmarszczek oraz minimalizują ich widoczność. Wodnisto-żelowa konsystencja serum jest lekka i błyskawicznie się wchłania. Nie pozostawia po sobie uczucia lepkości i tłustości. Natychmiast czyni skórę nawilżoną, ukojoną, wygładzoną i elastyczną.

Przeciwzmarszczkowe serum do twarzy Mary & May – skład

Jak wspomniałem, skład serum jest kompozycją aż 6 peptydów, które działając w synergii, czynią serum silnie odmładzającą i przeciwzmarszczkową mieszanką, zwiększającą syntezę kolagenu. Na szczególną uwagę zasługuje Copper Tripeptide-1, czyli peptyd miedziowy, który jest jednym z najbardziej cenionych kosmetyce. Przeprowadzone nad nim badania udowodniły, że zwiększa naturalną produkcję kolagenu nawet o +70%, co idzie w parze ze skuteczną poprawą jędrności skóry, redukowaniem głębokości zmarszczek i zmniejszaniem ich widoczności.

Moją szczególną uwagę zwrócił też Palmitoyl pentapeptide-4, czyli peptyd z grupy sygnałowych, który wykazuje zdolność do pobudzania komórek do produkcji kolagenu typu I, III i IV, czyli najważniejszych dla utrzymania jędrności i elastyczności skóry.

Ich działanie wspierają 4 inne peptydy, o nie mniejszym znaczeniu:

  • Hexapeptide-9
  • Hexapeptide-11
  • Palmitoyl tripeptide-1
  • Tripeptide

Peptydowe serum do twarzy Mary & May – opinie

Skład i wynikające z niego działanie serum do twarzy Mary & May 6 Complex są obiecujące i rozpalają nadzieje. Co o serum mówią nam opinie internautek i internautów, którzy mieli już okazję zweryfikować jego działanie?

Bardzo fajne w konsystencji i wydajne serum. Jeżeli chodzi o działanie, zauważyłam lepsze napięcie i nawilżenie skóry. Peptydy działają powoli i długie używanie na pewno się opłaci, szczególnie że skład tego produktu to czyste złoto! – napisała Joanna na stronie drgoerii Cosibella.pl

Serum to bogactwo peptydów. Świetne dla cery dojrzałej – napisała użytkowniczka Ceneo.

Z czym łączyć peptydy, a z czym nie?

Przy kuracji peptydami należy pamiętać o tym, aby nie łączyć ich z konkretnymi składnikami. Jednoczesne stosowanie peptydów z witaminą C i kwasami AHA/BHA może neutralizować, a w efekcie osłabić ich działanie, przez co nie przyniosą pożądanych skutków. Zamiast nich sięgnij po ceramidy, retinol i kwas hialuronowy, z którymi peptydy doskonale się uzupełniają. Tym samym przy ich stosowaniu dobrze sprawdzi się serum lub krem do twarzy z ich zawartością. Poniżej znajdziecie propozycje warte uwagi według mnie.

Zobacz także:

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

Więcej urody znajdziesz w nowym numerze magazynu GLAMOUR.