Kosmetyki do pielęgnacji skóry, których działanie nie kończy się na obietnicach, a znajduje ono swoje potwierdzenie w drodze wnikliwych i szczegółowych badań, należą do tych, które mają u mnie pierwszeństwo. Nie tylko wzbudzają większe zaufanie co do działania, ale przy okazji – mniej więcej – obrazują efekty, których możemy się spodziewać. Mniej więcej, bo wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji skóry. Wydaje się, że serum pod oczy Oio Lab All in Eye zostało przebadane „wzdłuż i wszerz”, przy czym wykorzystano specjalistyczne urządzenia i kamery pomiarowe, a dodatkowo uwzględniono skórę w różnym wieku i o różnych potrzebach. Wyniki badań zachwycają.

Jak działa serum pod oczy i na powieki Oio Lab All in Eye?

Oio Lab All in Eye to żelowe serum pod oczy i na powieki o działaniu ujędrniająco-liftingującym. Oddziałuje zarówno na główne oznaki zmęczenia, jak i starzenia się skóry: opuchliznę i cienie pod oczami, coraz większy z wiekiem deficyt nawilżenia, utratę jędrności i gęstości skóry, a tym samym zmarszczki mimiczne w kącikach oczu (tzw. kurze łapki) oraz opadającą powiekę.

Efekty stosowania serum należy rozdzielić na natychmiastowe oraz długofalowe. Poza zwiększonym nawilżeniem i ukojeniem skóry po pierwszym użyciu, co odczuło 91% badanych, do grupy natychmiastowych należy zaliczyć poprawę elastyczności skóry o 14% po 15 minutach od aplikacji serum. Wisienką na torcie są jednak efekty, które wymagają nieco więcej cierpliwości:

  • działanie liftingujące na opadającą powiekę (+11%) po 4 tygodniach regularnego stosowania,
  • zmniejszona widoczność zmarszczek (-16%) i zagęszczenie skóry (+13%) po 21 dniach stosowania,
  • poprawa jędrności skóry wokół oczu po 4 tygodniach stosowania, co potwierdza 100% osób poddanych badaniom,
  • efekt redukcji cieni pod oczami, który potwierdza 82% badanych osób.

Serum zakupiłam po przeczytaniu opinii, szczerze polecam na opuchnięte i podkrążone oczy. Jest to najlepszy produkt, jaki miałam przyjemność stosować – napisała internautka B.J. na stronie producenta.

Wyraźna redukcja cieni pod oczami. Żadnych problemów ze swędzeniem oczu – recenzuje krótko Karolina na stronie Oio Lab.

Serum pod oczy i na powieki Oio Lab – skład

Formuła serum Oio Lab All in Eye została przebadana oftalmologicznie, czyli pod opieką okulisty. Składa się w 99,7% ze składników pochodzenia naturalnego. Tworzą ją aktywne składniki botaniczne, ale też cenne substancje, które znalazły szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wśród kluczowych składników serum należy wyróżnić 3 poniższe:

  • Komórki macierzyste – biotechnologiczny kompleks roślinnych komórek macierzystych pozyskiwanych z tuberozy (kwiatu) oraz betainy (aminokwasu). Oddziałuje na oznaki starzenia i zmęczenia w postaci cienie pod oczami, opuchlizny i drobnych zmarszczek.
  • 5 rodzajów kwasu hialuronowego – dzięki cząsteczkom o różnych wielkościach dociera zarówno do skóry właściwej, jak i działa na zewnętrznej warstwie rogowej naskórka. Nie tylko zapewnia skórze kompleksowe nawilżenie, ale realnie wpływa na jej jakość – ujędrnia, napina i uelastycznia jej strukturę.
  • Ektoina – substancja wyizolowana z bakterii żyjących w ekstremalnie trudnych warunkach środowiskowych do przetrwania. Doskonale nawilża, zbawiennie koi i łagodzi podrażnienia oraz działa ochronnie.