Angelina Jolie: filmy

Można jednym tchem wymienić wiele filmów, w których Angelina Jolie wcielała się w główną rolę. Była to między innymi „Lara Croft”, „Nad morzem”, film nagrodzony Oscarem „Przerwana lekcja muzyki”, czy też „Czarownica” i „Oszukana”. Do tego dodalibyśmy jeszcze dwa kolejne filmy z Angeliną Jolie w roli głównej: „Kolekcjoner kości” oraz „Salt”.

Znana seria filmów z udziałem Angeliny to „Lara Croft: Tomb Rider”. Produkcje te wykreowały Jolie na aktorkę filmów akcji i filmów przygodowych. Zaczęła ona być postrzegana jako silna, niezależna i odważna kobieta – zupełnie tak samo jak bohaterki, w role których się później wcielała. Angelina Jolie wypadła szalenie wiarygodnie jako Lara Croft. To seria filmów stworzonych na podstawie gry komputerowej, w której tytułowa Lara jest miłośniczką ryzyka. Przeżywa różne przygody. W filmie z 2001 roku w reżyserii Simona Westa Angelina Jolie zagrała bohaterkę, która szuka zegarka dającego władzę nad czasem i przestrzenią. W produkcji „Lara Croft” Angelina Jolie zagrała razem ze swoim ojcem, Jonem Voightem.

Z kolei „Nad morzem” to film z zupełnie innego gatunku, ponieważ mamy tu do czynienia z melodramatem. Podobnie jak w przypadku lubianego filmu akcji z nutką komedii „Pan i Pani Smith”, także i w filmie „Nad morzem” na ekranie można było zobaczyć Angelinę Jolie i Brada Pitta. To opowieść o kryzysie w związku amerykańskiego literata Rolanda – w tej roli Brad Pitt oraz jego żony Vanessy, czyli Angeliny Jolie. Akcję filmu osadzono we Francji z lat 70. XX wieku.

Prawdziwy kunszt aktorski Angelina Jolie pokazała w produkcji „Przerwana lekcja muzyki”, w którym wcieliła się w rolę Lisy Rowe. Sam film opowiada historię Sussany Kaysen (Winona Ryder), która po próbie samobójczej trafia do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Zaprzyjaźnia się tam z socjopatką Lisą. Podczas gali Oscarów w 2000 roku Angelina Jolie otrzymała za ten film nagrodę, w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Została też uhonorowana za tę samą rolę nagrodami Złoty Glob i Critics Choice.

Mroczna, niebezpieczna, ale skrywająca w sobie silne uczucia i potrzebę akceptacji – taka była „Czarownica” Disneya w wykonaniu Angeliny Jolie. Filmy z jej udziałem zawsze są poruszające, a „Czarownica” nie stanowiła wyjątku. W 2014 roku zagrała w filmie Roberta Stromberga główną rolę Diaboliny. Stworzyła nieszczęśliwą i żądną zemsty postać, która okazała się rzeczywiście magnetyzująca dla widzów.

„Oszukana” jest kolejnym filmem w dorobku aktorskim Angeliny Jolie. To produkcja wyreżyserowana przez samego Clinta Eastwooda, która okazała się jednym z najbardziej intrygujących filmów ostatnich lat. Realizacja z 2008 roku opowiada o Christine Collins, która wychodzi do pracy, zostawiając w domu syna. Po powrocie chłopiec znika bez śladu, a tajemniczą sprawę stara się rozwiązać policja. Co ciekawe, Walter – syn Christine, w końcu się odnajduje, ale matczyna intuicja podpowiada bohaterce, że to nie on. Film oparty jest na faktach.

Trzymającym w napięciu thrillerem z udziałem Angeliny Jolie jest film „Kolekcjoner kości”, w którym zagrała u boku Denzela Washingtona. Realizacja w reżyserii Philipa Noyce'a z 1999 roku opiera się na książce Jeffery'ego Deavera. Opowiada o sparaliżowanym od szyi w dół wybitnym detektywie, który zostaje poproszony przez policję o pomoc w odszukaniu seryjnego mordercy. Na drodze przestępcy i detektywa staje Amelia Donaghy – młoda policjantka, którą zagrała Angelina Jolie.

Zobacz także:

Na liście top 7 produkcji z Angeliną Jolie filmy mogłyby się znaleźć różne produkcje, ale my umieściliśmy na niej „Salt”. Ponownie reżyser Philip Noyce zaufał Jolie i powierzył jej główną rolę w filmie. Evelyn Salt to rosyjski szpieg, który przenika w struktury służb w USA do CIA. Kobieta zostaje zdemaskowana, musi uciekać przed policją, ale zwycięża w niej poczucie lojalności i sprawiedliwości.
 

Angelia Jolie i Brad Pitt, czyli miłość na planie i w życiu

Kiedy Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się na planie „Pana i Pani Smith” w 2003, on był mężem Jennifer Aniston, z którą tworzył jedną z najbardziej lubianych par Ameryki. Jednak to dla Jolie zostawił żonę, rozwiódł się i od 2004 roku oficjalnie był w związku z Angeliną. Para tworzyła duet „Brangelina”. Doczekała się aż szóstki dzieci, z czego troje było adoptowanych. W sierpniu 2014 roku media obiegła informacja, że Angelina Jolie i Brad Pitt po latach związku partnerskiego w końcu stanęli na ślubnym kobiercu. Suknia ślubna Angeliny była wyjątkowa, bo ozdobiona rysunkami zrobionymi przez jej dzieci. Małżeństwo nie trwało długo.

Angelina Jolie w 2016 roku złożyła pozew o rozwód, podając jako powód: różnice nie do pogodzenia. Później wyszło na jaw, że aktorka zarzucała Bradowi Pittowi uzależnienie od alkoholu oraz zachowania agresywne wobec dzieci.

Angelina Jolie i Brad Pitt oficjalnie się rozwiedli! Po dwóch latach proces rozwodowy pary dobiega końca!
 

Angelina Jolie: wiek, dzieci, Instagram

4 czerwca 1975 roku na świat w Los Angeles przyszła Angelina Jolie Voight, córka aktora Jona Voighta i aktorki Marcheline Bertrand. Jolie po separacji rodziców w 1976 roku wychowywała się z matką. Uczęszczała do Lee Strasberg Theatre and Film Institute oraz do Beverly Hills High School. Jako nastolatka Angelina była dzieckiem trudnym, miała problemy emocjonalne. Mając 14 lat, zaczęła pracować jako modelka. Pierwszą rolę zagrała w wieku 16 lat na deskach teatru, natomiast jej pierwszym filmem była niskobudżetowa produkcja „Cyborg 2: Szklany cień” z 1993 roku.

Prywatne życie Angeliny Jolie jest burzliwe. Od najmłodszych lat była dzieckiem, które sprawiało problemy. Jaka dziś jest Angelina Jolie? Mężowie aktorki mają o niej sprzeczne zdanie. Ona sama w wielu wywiadach podkreślała swoją biseksualność.

Pierwszym mężem Angeliny Jolie był brytyjski aktor Johny Lee Miller, którego poślubiła 28 marca 1996 roku. Poznali się rok wcześniej na planie filmu „Hakerzy”. W 1999 roku para się rozwiodła.

5 maja 2000 roku aktorka wyszła za mąż za Billy'ego Boba Thorntona. Para poznała się na planie filmu „Zmęczenie materiału” w 1999 roku. Małżeństwo przetrwało 3 lata, a 27 maja 2003 roku ostatecznie orzeczono rozwód Jolie i Thorntona. W 2005 roku Angelina poznała Brada Pitta, z którym była związana przez kolejne 12 lat.

Angelina Jolie znów zakochana? Kim jest jej nowy partner?
 

Angelina Jolie: Czarownica 2

W 2019 roku ponownie Angelina Jolie wcieliła się w postać Diaboliny w filmie Disneya „Czarownica 2”. Premiera światowa filmu miała miejsce 16 października 2019 roku. Akcja została osadzona w kilka lat po zakończeniu wydarzeń z pierwszej części „Czarownicy”. Aurora i Diabolina muszą stawić czoła silnym przeciwnikom, a ich relacje nie są bynajmniej łatwe.

Zobacz zwiastun filmu „Czarownica” 2 z Angeliną Jolie w roli głównej!