Luźne upięcia włosów półdługich

Delikatne upięcie to świetna opcja dla posiadaczek półdługich włosów. Koki, końskie ogony, warkocze, loki - wszystkie chwyty dozwolone. Są takie luźne upięcia włosów, z którymi bez problemu poradzisz sobie sama, wykonasz je we własnym domu. Natomiast z tymi nieco bardziej skomplikowanymi (np. na bazie warkoczy dobieranych) z całą pewnością poradzą sobie profesjonalni styliści fryzur. Którymi warto się zainteresować w tym sezonie? Sprawdź, jakie luźne upięcia włosów podobają się topowym gwiazdom. 

Polskie, jak również zagraniczne gwiazdy często decydują się na luźne upięcia. I wcale nas to nie dziwi. Prezentują się niezwykle efektownie, pozwalają podkreślić naturalną urodę, a niektóre nawet odmładzają. Poza tym wyglądają świetnie nawet po kilku godzinach (warto pamiętać o tym, jeśli wybierasz się na wesele albo imprezę). Luźne upięcia w stylu gwiazd - gdzie szukać inspiracji? Takie fryzury lansują m.in. Scarlett Johansson, Taylor Swift, Olivia Wilde, Selena Gomez czy Jessica Alba. Zdjęcia artystek i celebrytek możesz zobaczyć w naszej galerii ( na górze strony). 

Luźne upięcia włosów długich

Masz długie włosy? Świetnie się składa. Luźne upięcia z długich włosów prezentują się naprawdę spektakularnie. Naszym zdaniem szczególną uwagę warto zwrócić na te, których bazę stanowią loki. Absolutnym hitem są również luźne upięcia włosów długich z warkoczami - tak samo jak w przypadku półdługich kosmyków - mogłaś przeczytać o nich powyżej. 

Jeżeli szukasz pomysłu na luźne upięcie włosów długich, które wpisuje się w aktualnie panujące trendy, weź pod uwagę (pozornie) niedbały kok w wystającymi gdzieniegdzie - lekko pofalowanymi kosmykami. Ta fryzura od kilku lat króluje zarówno na czerwonych dywanach, jak i na Instagramie - topowe influencerki ją uwielbiają. W przypadku takiego upięcia kok może zostać umiejscowiony zarówno na czubku głowy, jak i na dole (w stylu baletnicy!). To niesamowicie uniwersalna fryzura. Pasuje do różnych typów urody, a także do wielu kreacji.

Bardzo ważne jest to, by fryzura pasowała do całej stylizacji. Postaraj się zachować balans - wbrew pozorom to bardzo proste. Jeżeli decydujesz się na bogato zdobioną sukienkę albo ekstrawagancki kombinezon, zrezygnuj z szaleństwa na głowie. I na odwrót. Wybierając prostą (w dobrym tego słowa znaczeniu) kreację możesz uzupełnić cały look efektownymi dodatkami do włosów, np. opaską, kokardą albo spinkami z kamieniami, które kilka sezonów temu wróciły do łask. Te najpiękniejsze znajdziesz poniżej. 

Luźne upięcie z warkoczem

Delikatne upięcie włosów w postaci luźnego koka z tyłu lub z boku głowy można połączyć z dobieranym warkoczem. Najczęściej przechodzi on przez cały bok głowy i włącza się w samo upięcie. Splotów w tym stylu może być jednak znacznie więcej niż tylko jeden. Czasami pozwalają one także na owinięcie całego koka, jednocześnie zachowując bardzo luźny charakter. 

Luźne upięcia są absolutnym hitem fryzur codziennych i ślubnych w ostatnich latach. W przypadku takiego uczesania można postawić nie tylko na koka, lecz także delikatne, bardzo naturalne warkocze. Takie fryzury prezentują się fenomenalnie podczas różnego rodzaju okazji (szczególnie, jeśli mają miejsce latem). Wykonanie lekkiego warkocza wyglądającego tak, jakby miał się rozpaść wraz z pierwszym ruchem, ale w rzeczywistości będącego bardzo trwałym splotem wymaga dużych umiejętności. Inaczej jest natomiast w przypadku fryzur w tym stylu na dzień, które nie zawsze muszą być trwałe, a są w stanie prezentować się tak samo dobrze w połączeniu z klasycznym, dziennym ubiorem.

Zobacz także:

Luźne upięcia - inspiracje

W naszej galerii (na górze strony) czeka na Ciebie mnóstwo inspiracji na modne fryzury z Instagramu, a także z czerwonego dywanu. Zainspiruj się stylem topowych gwiazd oraz influencerek i wybierz odpowiednie luźne upięcie dla siebie - niezależnie od długości włosów, jaką posiadasz.

Marzy ci się fryzura w stylu paryżanek? Te 3 rzeczy ci w tym pomogą. Tak czeszą się francuskie it-girls! >>>