Ślub to zdecydowanie jeden z ważniejszych kroków w każdej relacji. Jest on wzniesieniem związku na wyższy poziom. Trzeba być absolutnie pewnym, że chce się wziąć ślub akurat z tą osobą, a decyzja nie może być pochopna. Właśnie dlatego przychodzimy z pomocą. Być może od dłuższego czasu jesteś z chłopakiem, z którym planujesz wspólną przyszłość, ale nie wiesz, czy to już ten moment. Przedstawiamy 5 oznak, że jesteście gotowi na ślub jako para. Jeśli są obecne w twoim związku, nic nie stoi wam na przeszkodzie do powiedzenia sobie „tak”.

Macie ten sam plan na życie

Jeśli wasze plany, marzenia i cele pokrywają się, to znaczy, że zmierzacie w tym samym kierunku. Jest to niezwykle istotne. W końcu chcesz spędzić tą osobą całe życie. Zanim weźmiecie ślub, kwestię dzieci, domu, miejsca zamieszkania, finansów, polityki i światopoglądów powinniście mieć już dawno przegadane. Jeśli zgadzacie się ze sobą w większości tematów - droga wolna. Pamiętaj, żebyście podobnie spoglądali na życie, które stoi przed wami otworem.

Osiągnęliście już swoje osobiste cele

Zanim weźmiecie ślub, zastanówcie się, czy jest jeszcze coś, co chcielibyście osiągnąć, ale samemu. Takie wasze indywidualne cele, które nie byłyby możliwe do zrealizowania po ślubie. Być może są związane z karierą lub są bardziej osobiste. Najważniejsze, żeby być z siebie zadowolonym i osiągnąć wszystko, co się chciało, zanim zdecyduje się spędzić resztę życia z drugą osobą. Po ślubie będziecie oczywiście mieli nowe cele. Już trochę inne, jednak niemniej wspaniałe.

Osiągnęliście stabilność finansową

Kwestia finansów potrafi czasem podzielić nawet najmocniejsze związki. Jednak musicie być pewni, że dacie sobie radę właśnie finansowo. Często mówi się, że pieniądze nie mają znaczenia, ale wszyscy dobrze wiemy, że mają. I to ogromne. Najpierw skupcie się na tym, żeby osiągnąć stabilność, żebyście mogli czuć się po prostu bezpiecznie i komfortowo. Ślub to naprawdę duży wydatek. Nie spiszcie się za bardzo, jeśli czujecie, że po waszym wielkim dniu zostaniecie prawie z niczym. Oszczędności na rozpoczęcie wspólnego życia są bardzo przydatne.

Dobrze czujecie się z myślą o połączeniu waszych rodzin

Jeśli ty czujesz się mile widziana w jego rodzinie i na odwrót, macie ogromne szczęście. Gdy staniecie się małżeństwem, wasze rodziny tak naprawdę połączą się – też staną się rodziną. Upewnijcie się, że dobrze się znacie oraz że wasi najbliżsi poznali się nawzajem. To z pewnością ociepli atmosferę.

Nie wyobrażacie sobie bez siebie życia

I ostatni, najprostszy, ale i tak naprawdę najważniejszy punkt. Nie wyobrażacie sobie życia bez siebie. Chcecie być razem cały czas, założyć rodzinę i cieszyć się sobą nawzajem. Czujecie miłość w najczystszej postaci. I to jest właśnie najpiękniejsze. Gdy jesteście siebie pewni, kochacie się i widzicie się razem w przyszłości - zdecydowanie jesteście gotowi na ślub.

 

Zobacz także: