W związku istnieją pewne granice, których nie należy przekraczać. Jedna z nich dotyczy wymagań. Jeśli będziesz wymagać za dużo lub będziesz oczekiwać nierealnych rzeczy, twój partner po prostu ucieknie. W końcu nikt nie lubi być do czegoś zmuszany. Przedstawiamy 5 rzeczy, których nigdy nie powinnaś wymagać od mężczyzny. Mogą realnie zaszkodzić twojemu związkowi.

Spędzanie z tobą jego każdej wolnej chwili

Jedną z najważniejszych rzeczy dla mężczyzn jest ich wolność i niezależność. Będąc w związku, boją się, że je utracą. Dlatego właśnie, jeśli powiesz swojemu partnerowi, że oczekujesz od niego spędzania całego czasu razem, może się przestraszyć i zbuntować. Niezależnie od tego, jak silne jest twoje uczucie, nie powinnaś wymagać od faceta, żeby poświęcał ci cały swój wolny czas. To prawda, jesteście w związku, ale nadal jesteście osobnymi jednostkami. Daj mu przestrzeń na hobby, zainteresowania i zajęcia w pojedynkę. To naprawdę zdrowe dla relacji. Oczywiście, jeśli wartościowy czas razem nie jest zaniedbywany. Najważniejszy jest balans.

Rezygnacja z hobby

Ten punkt wiąże się z poprzednim. Nie powinnaś odbierać partnerowi czegoś, co sprawia mu radość, do czego ma pasję. Być może jego zainteresowanie to jedna z niewielu rzeczy, która go uszczęśliwia. Nie mów facetowi, żeby zamiast swojego hobby spędzał czas z tobą, a pozwól mu się rozwijać. Z pewnością to doceni i będzie chciał ci o wszystkim opowiadać.

Wybór pomiędzy tobą a jego mamą

To chyba największy koszmar każdego mężczyzny. Kogo wybierasz? Mnie czy swoją matkę? Jeśli facet usłyszy takie pytanie, możesz spodziewać się, że ucieknie. To naprawdę niedojrzałe. A poza tym – dlaczego on ma dokonywać w ogóle jakiegoś wyboru? Nie powinnaś rywalizować z jego matką. I tak nie macie sobie równych – pełnicie dwie osobne, bardzo różne role w życiu twojego partnera. Tutaj nie ma żadnego wyboru.

Rezygnacja ze spotkań ze znajomymi

Faceci nienawidzą, gdy ich partnerki zakazują im spotkań z kumplami. Póki nie jest to zbyt częste i szkodzi waszemu związkowi, nie powinnaś wymagać od partnera, że utnie wszystkie swoje znajomości i przestanie spotykać się z kolegami. To naprawdę toksyczne. W związku ważne jest to, aby mieć wspólnych, ale i własnych znajomych. I jak najbardziej normalne jest to, że czasami chce się z nimi spędzić czas samemu.

Ciągłe branie winy na siebie

Nie może tak być, że oczekujesz od swojego chłopaka, że po każdej kłótni to on weźmie za wszystko odpowiedzialność, przeprosi i pierwszy wyciągnie rękę. Niestety tak to nie wygląda. W dojrzałej relacji dwójka osób komunikuje się, dyskutuje o tym, co się stało i godzi się. Nie szuka winnych. Jeśli non stop będziesz obarczać winą swojego partnera, on w pewnym momencie będzie tym zmęczony. Może nawet rozważać rozstanie. To naprawdę nie jest okay.

 

Zobacz także: