Czego mężczyźni boją się w związku?

Nie tylko kobiety obawiają się pewnych kwestii w związku. Mężczyźni również przeżywają i dużo myślą na temat swojej relacji. Oto 5 związkowych lęków, które męczą facetów. Niektóre są bardzo podobne do obaw kobiet, a niektóre są typowe dla przeciwnej płci. Zobaczcie, o jakie chodzi.

Brak wolności i swobody

To jeden z najważniejszych punktów i jeden z największych lęków mężczyzn. Oni boją się, że utracą swoją wolność, swobodę i niezależność. A te aspekty są dla nich naprawdę ważne. Wiadomo, że gdy jesteśmy w związku, to spędzamy większość czasu razem, ale chodzi o to, żeby potrafić też wygospodarować czas dla siebie, ale osobno. Tak funkcjonują zdrowe relacje. Faceci boją się też tego, że będą kontrolowani. Warto zaufać swojemu partnerowi i dać mu trochę wolności. Inaczej może czuć się osaczony i po prostu uciec.

Monotonia

Monotonia jest zabójcą większości związków. Jeśli nie będziecie już podekscytowani sobą i swoim towarzystwem, jeśli robi się nudno, mało namiętnie, to jest duża szansa, że się rozstaniecie. Właśnie tego obawiają się mężczyźni. Oni lubią czuć, że ich partnerka się stara oraz sami lubią to robić. Warto planować randki, ale też zaskakiwać się nawzajem. Kwestia intymności również jest niezwykle istotna. Nie pozwólcie, aby w łóżku zrobiło się nudno.

Zdrada

Tego boją się chyba wszyscy. I błędnym założeniem jest, że mężczyźni nie odczuwają tego lęku. Faceci boją się zdrady, ponieważ uderza ona w ich ego, sprawia, że stają się mniej męscy i tracą poczucie własnej wartości. Mężczyźni często sprawiają wrażenie twardych, bo tak też nakazuje im społeczeństwo. Jednak nie jest to prawda. Oni również mogą czuć się zranieni. I zdrada może być tego powodem.

Odrzucenie

Odrzucenie również jest jedną z większych związkowych fobii mężczyzn. Jeśli zostanie odrzucony, to znaczy, że „nie był wystarczająco dobry” dla kobiety, której pragnął. I jest to naprawdę bolesne. Faceci często walczą o swoją przyszłą partnerkę, starają się o nią i wykazują. Odrzucenie oznacza, że zrobili coś źle lub niewystarczająco. I jest to cios w ich ego.

Wywieranie presji

Kiedy poznam twoich znajomych? Kiedy poznam twoich rodziców? Kim my dla siebie jesteśmy? Kiedy mi się oświadczysz? Te pytania brzmią dla ciebie znajomo? Jeśli masz je w głowie, to warto nie zasypywać nimi swojego partnera, a raczej przeprowadzić szczerą rozmowę. Mężczyźni nienawidzą czuć, że wywiera się na nich presję, nie spieszą się specjalnie. Jeśli nastąpi odpowiedni moment, na pewno przedstawi cię bliskim. Jeśli jednak jesteście razem już długi czas i nadal się to nie wydarzyło, warto przejąć inicjatywę i porozmawiać. Być może istnieje jakiś problem.

 

Zobacz także: