W związku uczciwość i komunikacja są niezbędne, jednak są pewne rzeczy, którymi nie powinnaś dzielić się ze swoją ukochana osobą. Nie są one konieczne czy odpowiednie. Oto kilka przykładów rzeczy, których eksperci zalecają, aby nie mówić swojemu partnerowi.

5 rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi

Zanim jednak zaczniemy, chcemy zaznaczyć, że te 5 „grzechów”, których należy unikać nie może mieć nic wspólnego ze zdradą czy kłamstwami. Chodzi o to, żeby umieć zidentyfikować, które informacje są niepotrzebne. Dzięki temu unikniemy problemów i nieporozumień w związku.

5 rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi – intymne szczegóły z twoich poprzednich związków

Jeden z najczęstszych i kompletnie niepotrzebnych błędów zdecydowanie ma związek z twoją miłosną przeszłością. Pomijamy już fakt, że słuchanie o niej może być niekomfortowe dla twojego partnera. Jedyne co osiągniesz, to wzbudzenie w nim niepewności. Pamiętaj, że przeszłość pozostaje tam, gdzie jej miejsce – w przeszłości. Zdecydowanie lepiej skupić się na teraźniejszości.

5 rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi – sekrety, które powierzyli ci inni

Tak samo jak ty i twój partner macie swoje sekrety, tak również jest z twoimi przyjaciółmi czy rodziną. Zachowanie dyskrecji jest niezwykle ważne dla budowania zaufania w relacjach. Dlatego najlepiej jest po prostu szanować prywatność każdej osoby w twoim życiu i nie dzielić się informacjami powierzonymi ci w tajemnicy. 

5 rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi – krytyka jego ciała, sylwetki

Tak naprawdę dotyczy to wszystkich osób, nie tylko twojego partnera. Nie można nikogo oceniać ze względu na jego budowę czy wygląd generalnie. Musimy jednak podkreślić, że nigdy nie powinnaś krytykować ciała swojego partnera. Jeśli masz z nim jakiś problem, to niestety, ale nie jest to prawdziwa miłość. Ludzie, którzy naprawdę się kochają i naprawdę im na sobie zależy, nigdy nie mówiliby obraźliwie na temat swojego wyglądu. Może to poważnie wpłynąć na poczucie wartości twojej ukochanej osoby.

5 rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi – przelotne myśli, chwilowe fantazje

Chociaż szczerość jest jednym z fundamentów związku, nie jest konieczne mówienie o każdej twojej myśli, fantazji, szczególnie, jeśli dotyczą one innych ludzi. Pociąg do kogoś innego niż twoja ukochana osoba to coś normalnego. Ale powiedzenie o tym może sprawić, że twój partner poczuje się niepewnie. Nie ma więc powodu, aby opowiadać swojemu ukochanemu o każdej fascynacji czy przelotnym zauroczeniu. Wiadomo, że tamta osoba nie będzie miała żadnego wpływu na wasze życie i istnieje tylko w twojej wyobraźni. Znaj jednak cienką linię pomiędzy chwilowym zafascynowaniem kimś a zdradą!

5 rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi – krytyka rodziny i przyjaciół

Ostatnia z rzeczy, których nie powinnaś mówić swojemu partnerowi dotyczy bliskich tobie (i jemu też) osób. Ich ciągła krytyka, tak naprawdę bez żadnego większego powodu, może spowodować poważne problemy w związku. W tej kwestii warto zachować neutralność.

Zobacz także:

Pamiętaj, że to, o czym pisałyśmy powyżej może różnić się dla wszystkich związków. Dla każdego, co innego może być szkodliwe, a co innego może działać. Ważne jest, aby się komunikować i ustalać granice.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx