Copenhagen Fashion Week może nie należy do wielkiej czwórki, ale z każdym sezonem umacnia swoją pozycję w świecie mody. Coraz bardziej cenione marki to tylko jeden z powodów. Za każdym razem czekamy bowiem nie tylko na nowe propozycje Ganni czy Helmstedt. Poza inspiracjami z wybiegów czerpiemy także te płynące z mody ulicznej. Skandynawskie influencerki zwracają naszą uwagę na konkretne ubrania, dodatki i przy okazji też sposoby ich noszenia. Triki stylizacyjne zaczerpnięte z ich zestawów wykorzystywaliśmy we własnych outfitach już wielokrotnie. Z uwagi na odbywający się Copenhagen Fashion Week wiosna-lato 2023 nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego, co działo się wtedy na ulicach Kopenhagi. Duńskie fashionistki oraz gościnie z innych krajów pokazały wszystko, na co liczyliśmy. Były wyraziste kolory, oryginalne dodatki, ale nie zabrakło też odrobiny klasyki, którą Skandynawki mają w DNA. Te 5 trendów z tygodnia mody w Kopenhadze chcemy przenieść do własnych stylizacji.

5 trendów z tygodnia mody w Kopenhadze – Kolorowe garnitury

Klasyczny garnitur to obowiązkowa pozycja w szafach Skandynawek. Jednak Szwedki i Norweżki podchodzą do nich w inny sposób niż Dunki. Te ostatnie proste formy lubią pokolorować. Wtedy bardziej pasują do ich stylu. Z tego powodu kolorowych garniturów po prostu nie mogło zabraknąć także podczas Copenhagen Fashion Week. Nie mówimy tu tylko o wybiegach. Przede wszystkim skupiamy się na modzie ulicznej, która już się przyjęła i stała się częścią otaczającej nas rzeczywistości. Na jaki kolor najlepiej postawić podczas zakupu kolorowego garnituru? Odpowiedź jest zaskakująca. Jednych może zadowolić, a innym utrudnić zadanie. Wszystko dlatego, że każdy kolor jest dobry. Różowy garnitur, czerwony, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy i we wszystkich pozostałych wersjach to element garderoby zaaprobowany przez Dunki.

Fot. Getty Images

 

5 trendów z tygodnia mody w Kopenhadze – Różowe total looki

Dunki uwielbiają kolory. Raz stawiają na total looki. Innym razem skupiają się na miksowaniu i zachwycają za sprawą trendu color blocking. Podczas ostatniego tygodnia mody również nie zrezygnowały z takich zestawień. Na tle barwnych stylizacji jednak wyróżniała się jedna tendencja. Mowa o różowych total lolkach. Zestawy od stóp do głów pokryte tym jednym kolorem naprawdę robiły wrażenie. Pudrowy róż coraz częściej ustępował miejsca neonowej fuksji, a to tylko potęgowało efekt, obok którego nie dało się przejść obojętnie. Jeżeli szukasz sposobu, żeby się wyróżnić, to ten trend jest do tego wprost stworzony.

Fot. Getty Images

5 trendów z tygodnia mody w Kopenhadze – Canadian tuxedo

W tym sezonie do głosu po raz kolejny doszedł trend canadian tuxedo. Jeansowe total looki, które w 2001 roku stały się przebojem za sprawą zdominowanych przez niebieski denim stylizacji Britney Spears i Justina Timberlake'a, teraz znów stają się hitem. Ponownie pomogło wsparcie gwiazd. Kanye West i Julia Fox także zdecydowali się na noszenie jeansu od stóp do głów. Mamy wrażenie, że jednak dopiero wsparcie skandynawskich fashionistek wypromuje takie zestawy na dobre. Katany połączone z jeansami to tylko jedna z ich propozycji. W końcu z niebieskiego denimu szyje się wiele elementów garderoby. Jeansowe spódnice, szorty, koszule, topy, sukienki, kombinezony i inne ubrania można znaleźć niemal w każdej sieciówce.

Zobacz także:

Fot. Getty Images

5 trendów z tygodnia mody w Kopenhadze – Kowbojki

Na fotografiach przedstawiających modę uliczną zwracamy uwagę nie tylko na całe stylizacje, ale również na detale, które się na nie składają. Dzięki temu udaje nam się wyłapać ciekawe dodatki. Tym razem naszą uwagę zwróciły kowbojki. Ostatnio sami wzięliśmy je pod lupę. Odpowiedzieliśmy wtedy na pytanie, jak nosić kowbojki w mieście, by nie wyglądać jakby się było skopiowanym i wklejonym z Dzikiego Zachodu. Wskazówek można szukać nie tylko w tym tekście. Odpowiedzi udzieliły bowiem też gościnie tygodnia mody w Kopenhadze. W ich stylizacjach kowbojki najczęściej pojawiały się w duecie z sukienkami. Też jesteśmy zdania, że to za każdym razem zgrana para.

Fot. Getty Images

5 trendów z tygodnia mody w Kopenhadze – Paski

W stylizacjach z tygodnia mody szukaliśmy przede wszystkim kolorów, ale nie zabrakło również wzorów, które ciekawie je ze sobą mieszały. Tym razem street fashion zdominowały paski. Pionowe, poziome i te nadrukowane po skosie ozdobiły sukienki, kurtki, spódnice, spodni i inne elementy garderoby. Jak zatem najlepiej przenieść ten trend z tygodnia mody do własnych stylizacji? Po swojemu. Po prostu wybrać ten rodzaj pasków, kolorystykę i ubranie, które najbardziej wpisują się w nasz styl. Tylko w ten sposób efekt będzie równie zachwycający, co na osobach zaproszonych na pokazy odbywające się w ramach Copenhagen Fashion Week.

Fot. Getty Images