Modne wnętrza A.D. 2021? 5 trendów, które królują na Instagramie

Ubiegły rok prawie cały przesiedziałyśmy w domach (z wiadomych powodów) i jak na razie w 2021 roku niewiele się zmieniło. Nie dziwi więc, że tak dużą uwagę poświęcamy wnętrzom – to one są teraz gwiazdami na Instagramie. Mają być funkcjonalne (w końcu nie tylko w nich jemy i wypoczywamy, ale i zastępują nam biuro), ale i piękne, by uprzyjemnić nam długie godziny, które w nich spędzamy. Jakie trendy królują we wnętrzach w tym roku? Wskazujemy 5, które robią furorę na Instagramie!

1. Wnętrzarski trend 2021: Szałwiowa zieleń

Kolor, który najlepiej uspokaja? Zieleń! Nie dziwi więc, że to właśnie ona coraz częściej pojawia się w naszych domach. W tym sezonie – najlepiej w stonowanym, szałwiowym odcieniu. Odcień zdobi nie tylko ściany, kanapy, poduszki czy zasłony, ale i pojawia się na meblach – w tym kuchennych czy łazienkowych. Szczególną popularnością cieszy się w sypialniach – między innymi na pościeli. „Uspokaja i jest bardzo wyrafinowana” – zapewniają architekci. 

2. Wnętrzarski trend 2021: Naturalne materiały i dodatki inspirowane naturą 

Alternatywą (ale i dobrym dopełnieniem) są odcienie piaskowe. Ideałem jest odcień trawy pampasowej, która sama w sobie jest bardzo modnym dodatkiem. Jedną z silniejszych inspiracji projektantów wnętrz w 2021 roku jest bowiem natura. Nie tylko kolory ziemi, ale i naturalne materiały: drewno, kamień, glina. Uzupełnieniem są modne rośliny doniczkowe, których nigdy nie jest dość. Stąd w naszych domach niezliczona ilość kwietników – stojących na podłodze albo wiszących u sufitu. Inny ważny element wyposażenia wnętrz w 2021 roku? Koszyki – z rafii albo wikliny. One także pełnią funkcję osłonek na kwiaty albo służą do przechowywania. Wnętrza boho wciąż są modne.

3. Wnętrzarski trend 2021: Tapety

Naturą inspirowane są także dekoracyjne tapety, które w 2021 roku przeżywają swój wielki renesans. Najczęściej zdobią je więc motywy kwiatowe albo egzotyczna fauna i flora (a oprócz nich – motywy graficzne). W tym sezonie zdobne tapety często przyjmują ciemne kolory (zieleń, gołębi niebieski) i najczęściej zdobią jedną ścianę – salonu, kuchni albo łazienki. A także pokoiku dziecięcego. Pod hasztagiem #wallpaperdesign na Instagramie kryje się ponad 200 tysięcy zdjęć. Zainspirujcie się! 

4. Wnętrzarski trend 2021: Wazony

Na stolikach kawowych w tym sezonie nie może zabraknąć wazonów, ale nie byle jakich – najlepiej ceramicznych, o finezyjnych kształtach i w stylu vintage. Gdzie takie znaleźć? Szukajcie na pchlich targach albo sprawdźcie kolekcję polskiej marki Vesta Warsaw. Redaktorki mody je uwielbiają! 

5. Wnętrzarski trend 2021: Szachownica

Kolejny wnętrzarski trend uwielbiany przez fashionistki? Szachownica! To wzór, który na wiosnę-lato 2021 ważne miejsce zajmuje zarówno w naszych szafach, jak i w domu. O ubraniach w szachownicę, będziemy jeszcze pisać, jeśli chodzi o elementy wystroju wnętrz – wzór świetnie sprawdza się na obrusach i zasłonach (to nawiązanie do kultury ludowej i stylu lat 60.), podłogach (w łazience czy kuchni), a nawet na fotelach i kanapach. Fanką jest influencerka Lucy Williams.