Intymność w związku

Nigdy nie możemy być pewni, że związek przetrwa na zawsze, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, żeby utrzymać lub ponownie wzniecić płomień. Zobacz, czego unikać, aby intymność w twojej relacji nie zniknęła. To naprawdę ważne. Oto 5 rzeczy, które zabijają intymność w związku.

Brak czasu

Z pewnością nie raz czułaś, że 24 godziny to po prostu za mało, żeby poświęcić wszystkiemu tyle czasu, ile byś chciała. Jednak w zdrowym i stabilnym związku znalezienie czasu na intymność jest bardzo istotne. Często nie jest to łatwe zadanie, bo wasze harmonogramy mogą być zupełnie inne. Jednak, żeby ogień nie zgasł musicie spędzać razem czas wartościowo.

Jeśli codzienne zadania odwracają uwagę od waszego związku, wypróbuj tych kilka prostych sposobów, które pomagają w utrzymaniu intymności.

  • Całuj swojego partnera za każdym razem, gdy się widzicie.
  • Piszcie do siebie krótkie wiadomości lub zdzwaniajcie się na chwilę, gdy macie czas.
  • Zostawiajcie sobie urocze wiadomości na karteczkach.
  • Wykonujcie obowiązki domowe wspólnie.
  • Trzymajcie się za ręce, gdy tylko możecie.
  • Wstańcie trochę wcześniej lub połóżcie się spać trochę później, aby wartościowo spędzić czas razem.
  • Planujcie cotygodniowe randki.

Brak energii

Intymność z pewnością wymaga dużo energii. Podczas półgodzinnego seksu można spalić 144 kalorie – to więcej niż osoba o średniej wadze spala podczas 1,5-kilometrowego biegu. I nie oszukujmy się, wymaga to energii i zaangażowania. A czasem po prostu się nie chce.

Jeśli chcesz to zmienić, staraj odżywiać się zdrowiej i zacznij regularnie ćwiczyć. Na początku może wydawać się to trudne, nawet niemożliwe, w końcu czujesz, że nie masz na nic energii. Jednak uwierz, że dzięki temu, stopniowo poczujesz, że energia ponownie w ciebie wchodzi.

Niskie libido

Z niskim libido można powiązać kilka problemów zdrowotnych – częstsze infekcje, osłabienie, a nawet depresję. Jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie iskry w związku jest oderwanie się od codziennej rutyny, spotkanie się w nowym miejscu lub zrobienie razem czegoś, czego nigdy jeszcze nie robiliście. Dzięki nowym wspólnym doświadczeniom przemycisz intymność łatwiej niż ci się wydaje.

Nie wiesz, czego chcesz

Jeśli nie potrafisz dokładnie określić, czego oczekujesz od dobrze funkcjonującego, zdrowego związku, twój partner nie będzie wiedział, czego potrzebujesz. Pomyśl o rzeczach, które cię satysfakcjonują – zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Może potrzebujesz więcej głębokich rozmów, wspólnych planów czy seksu. Chodzi o to, żebyś umiała to sformułować i przekazać swojemu partnerowi. Później spróbujcie zrobić to razem.

Zobacz także:

Brak wytrwałości

Nawet w najsilniejszych związkach zdarzają się wzloty i upadki. Mogą one być spowodowane kłótniami, stresem, sprawami finansowymi czy wychowywaniem dzieci. Lista jest naprawdę długa. Problemy w związku zdarzają się chyba każdemu, jednak, jeśli nie podejdziemy do nich z odpowiedniej strony, łatwo mogą zniszczyć relację.

Zamiast akceptować fakt, że wasz związek nie jest już taki, jak dawniej, a miłość zamieniła się w przyzwyczajenie, nie poddawajcie się i starajcie się odnaleźć siebie na nowo. Pierwszym krokiem jest oczywiście komunikacja. Porozmawiajcie o tym, co nie działa, co was niepokoi i spróbujcie zrozumieć swoje punkty widzenia.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.hu