Zauważanie red flags, czyli czerwonych flag u potencjalnych lub obecnych partnerów/partnerek jest jak najbardziej okej - świadczy o naszym wyczuleniu i kontroli nad sytuacją w związku. Zdecydowanie dobrze jest wiedzieć, jak czytać znaki ostrzegawcze. I jak z tym większość z nas radzi sobie całkiem nieźle, tak znacznie gorzej jest z green flags, czyli oznakami, że nasza relacja jest dojrzała i zmierza w dobrym kierunku. W tym przypadku często dochodzi do nadinterpretacji. Wydaje nam się bowiem, że coś jest zbyt idealne, a więc i podejrzane. Aby ustrzec nas przed dopowiadaniem sobie historii, terapeuta i TikToker Jeff Guenther wytypował 5 zachowań partnera/partnerki, które większość z nas źle interpretuje.

5 zachowań partnera/partnerki, które większość z nas źle interpretuje: on/ona jest „zbyt” dostępny/dostępna

Ma „aż za dużo” czasu, a tobie wydaje się to podejrzane? Po prostu chce go dla ciebie mieć. Wspólne spędzanie czasu jest niezbędne do budowania zdrowych relacji, a jemu/jej zależy, aby łączyło was coraz więcej wspólnych doświadczeń. That's all.

5 zachowań partnera/partnerki, które większość z nas źle interpretuje: on/ona często i chętnie okazuje uczucia

Poprzez okazywanie uczuć powstaje bliskość, więc jeśli druga strona tego potrzebuje, pozwól jej na to. To nic złego ani podejrzanego. Terapeuta par, Jeff Guenther przyznał w jednym ze swoich materiałów wideo, że wolałby osobę, która stale komunikuje swoje uczucia niż kogoś, kto w ogóle ich nie wyraża. To drugie zachowanie to zdecydowanie red flag.

5 zachowań partnera/partnerki, które większość z nas źle interpretuje: on/ona daje ci dużo swobodnej przestrzeni

Partner/partnerka pokazuje, że ci w ten sposób, że wie, jak ważne jest samorealizowanie się w związku, a nie że ma gdzieś podejmowane przez ciebie decyzje. Dużo gorszym zachowaniem jest ograniczanie przestrzeni, stałe kontrolowanie, a co za tym idzie odbieranie możliwości samodzielnego stanowienia o sobie.

5 zachowań partnera/partnerki, które większość z nas źle interpretuje: on/ona na wczesnym etapie pyta wprost o twoje potrzeby i oczekiwania

Najwyraźniej nie chce marnować czasu ani owijać w bawełnę. Jeśli twój/partner partnerka chce wiedzieć, na czym stoi, nie chowaj głowy w piasek. Szczerość wobec siebie okazana na samym początku jest solidną podstawą do zbudowania stabilnej, opartej na zaufaniu relacji.

5 zachowań partnera/partnerki, które większość z nas źle interpretuje: on/ona nie zawsze stawia cię na pierwszym miejscu

Bycie „na zawołanie” to gruncie rzeczy niejednoznacznie pozytywna cecha partnera. Szanowanie swoich priorytetów, które wiąże się tym, że nie zawsze możesz być na szczycie „listy zadań” swojego partnera to nic złego, a wręcz odwrotnie. W ten sposób oboje możecie zachować swój indywidualizm i wypracowaną tożsamość.

Chcecie wiedzieć więcej o red flags? Przeczytajcie ten artykuł:

Zobacz także: