Mężczyzna niedojrzały emocjonalnie – cechy

Niedojrzałość emocjonalna oznacza, że dana osoba nie jest w stanie regulować swoich emocji w sposób odpowiedni dla swojego wieku. Osoby niedojrzałe emocjonalnie mogą przesadnie reagować na różne sytuacje lub mieć trudności z kontrolowaniem siebie i swoich emocji. Warto nauczyć się rozpoznawać cechy osoby niedojrzałej emocjonalnie, bo w ten sposób można uchronić się przed wieloma konfliktami czy przykrościami. Nie ma sensu tracić czasu na osobę, która ma mentalność dziecka. Oto 5 znaków, które świadczą, że twój partner to mężczyzna niedojrzały emocjonalnie.

Jest niepewny

Uwielbiacie spędzać razem czas, ale mimo wszystko on wydaje się być niepewny? Chce związku czy nie? Jeśli widzisz, że nie jest pewien nie tylko waszej relacji, ale i siebie, to niestety, ale jest to zły znak. Ktoś, kto jest dojrzały emocjonalnie, wie, czego i kogo chce. Czasami możemy czuć się niepewnie w różnych kwestiach, ale mimo wszystko wiemy, czy chcemy, żeby ktoś był częścią naszego życia, czy nie.

Obraża się o wszystko

Często nawet my dorośli potrafimy obrażać się jak dzieci. Bądźmy szczerzy, my też czasem mamy dość i wolimy strzelić focha. Jednak, jeśli zauważyłaś, że twój partner bierze sobie do serca każdą drobnostkę, obraża się, kara cichymi dniami, do tego stopnia, że boisz się odezwać, żeby go nie urazić, to warto pomyśleć o przyszłości tej relacji. Z pewnością nie jest ona dojrzała.

Uzależnia swoje decyzje od innych

Ma swoje zdanie, ale przeważnie tylko wtedy, gdy został ono wcześniej przez kogoś zaakceptowane. Niezależnie od tego, czy jest to jego mama, brat czy najlepszy przyjaciel. Dosłownie ktokolwiek. Taki mężczyzna często boi się też podjąć decyzję bez zasięgnięcia rady. I tak, można mieć problemy z podejmowaniem decyzji, utrudniają one życie, ale zazwyczaj staramy się z tym walczyć. Potrafimy definiować, co jest dla nas dobre, a co nie. Niestety, osoba niedojrzała emocjonalnie nie jest do tego zdolna.

Jest nieprzewidywalny

Osoba dojrzała emocjonalnie jest pewna siebie. Oczywiście, nie zawsze w stu procentach, ale na tyle, żeby iść przez życie z podniesioną głową. Jeśli czujesz, że nigdy tak naprawdę nie wiesz, czego spodziewać się po swoim partnerze, może to oznaczać, że on nadal rozwija swoją dojrzałość emocjonalną. Jednego dnia czuje się świetnie w waszym związku, a następnego nic mu już nie pasuje? W poniedziałek umówiliście się na weekend w spa, a w piątek on już nie chce jechać? Jeśli często doświadczasz z jego strony tego typu sytuacji, może to wskazywać na to, że twój partner jest niedojrzały emocjonalnie.

Nie potrafi brać za siebie odpowiedzialności

Osoba, która nie potrafi wziąć odpowiedzialności za to, co robi, nie jest dojrzała emocjonalnie. Powszechne jest dla niej wytykanie placami, porównywanie się z innymi i zazdrość, ponieważ trudno jest jej przyznać się do błędu czy prosić o wybaczenie. Przejawia się do głównie wtedy, gdy się kłócicie. Więc jeśli zauważyłaś, że często wdajecie się w niekończące się kłótnie, ponieważ twój partner nie chce komunikować się w sposób asertywny i empatyczny, możliwe, że nie jesteś z właściwą osobą.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na glamour.hu

Zobacz także: