Najnowszy raport przygotowany przez Bibliotekę Narodową z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który wypada 23 kwietnia, po raz pierwszy od dawna napawa nadzieją, że Polacy nie przestali czytać książek.42% respondentów zadeklarowało, że w ciągu 12 ostatnich miesięcy przeczytało w całości lub fragmencie co najmniej jedną książkę. Choć to wzrost o 3% w skali roku i o 5% w skali dwóch lat, co daje najlepszy wynik od 6 lat, twórcy raportu uważają, że póki co jest to powód do „ostrożnego optymizmu”. 

Pamiętamy, jak w zeszłym roku w kwietniu, kiedy już prognozowano „trwałe zatrzymanie spadku czytelnictwa”, mieliśmy nadzieję, że wzrost zainteresowania książkami będzie jednym z niewielu pozytywnych skutków pandemii. Nie myliliśmy się. Natomiast redakcja GLAMOUR niezmiennie czyta dużo i chętnie dzieli się tym z naszymi czytelnikami. Dowodem jest choćby Glamour Book Club, do którego można dołączyć TUTAJ. Dajemy w nim możliwość recenzowania interesujących nowości wydawniczych, nawet przedpremierowo. A opinie o książkach, zarówno nasze jak i czytelniczek, publikujemy na Glamour.pl. 

Sporo czytają także ci, o których na co dzień możecie przeczytać w GLAMOUR lub na Glamour.pl. Aktorzy, wokaliści, influencerzy, dziennikarze. Z okazji wspomnianego już Światowego Dnia Książki poprosiliśmy m.in. Julię Wieniawę, Gabi Drzewiecką, Michała Piróga, Mery Spolsky, Rosalie., Magdalenę Lamparską, Marietę Żukowską, Natalię Kusiak czy Zuzę Kołodziejczyk o wybranie jednego z ulubionych tytułów lub tego, co właśnie pochłaniają jednym tchem. Dorzucając do tego nasze typy, stworzyliśmy zestawienie kilkudziesięciu książek, które musicie przeczytać. Miłej lektury!