Jednostronny związek

Poczucie, że kocha się bardziej może być bolesne. Dlatego w związku tak ważne jest, żeby dawać tyle, ile się dostaje. Zarówno w kwestii bliskości, ale również decyzyjności, planowania itd. Niestety czasem dzieje się tak, że w parze jedna osoba daje z siebie znacznie więcej niż druga. Zobacz, co na to wskazuje.

Oto 6 wyraźnych znaków, które wskazują, że twojemu partnerowi nie zależy. Tak wygląda jednostronny związek. Zastanów się, czy czeka was wspólna przyszłość.

Powierzchowność

Jednostronna relacja charakteryzuje się tym, że pomiędzy partnerami nie ma głębi, zaangażowania. Pomimo tego, że jedna ze stron chciałaby to osiągnąć, to przez to, że druga się nie angażuje, jest to po prostu niemożliwe. Bo wiadomo, że żeby związek się udał, muszą tego chcieć obie osoby. Nie prowadzicie głębokich rozmów. Bardzo możliwe, że tobie zależy na komunikacji, ale twój partner jej unika, do jakichkolwiek rozmów podchodzi bardzo powierzchownie. To niestety nie jest dobry znak.

Wyczerpanie

Tej oznaki szukaj u siebie, nie u partnera. Bo to właśnie ty, dając z siebie więcej, masz prawo się czuć wyczerpana. To ty się angażujesz, organizujesz wszystko, emanujesz energią i na nic się to nie zdaje. To normalne, że możesz czuć zmęczenie czy wypalenie. Być może nawet lepiej się czujesz, gdy twojego partnera nie ma przy tobie? To jedyny moment, kiedy możesz odpocząć i nie dawać z siebie wszystkiego. Jeśli czujesz wyczerpanie, zastanów się, czy nie zakończyć relacji. Na dłuższą metę ona cię wykończy.

To zawsze ty przepraszasz

Czy to zawsze ty pierwsza wyciągasz rękę? Nawet, jeśli to nie ty zawiniłaś? Chcesz po prostu przestać się kłócić i dalej żyć w zgodzie? Zwróć uwagę na to, jak to wygląda. Nie może tak być, że to ty zawsze przepraszasz. Dajesz wtedy partnerowi przyzwolenie na robienie rzeczy, które cię ranią. On wie, że i tak weźmiesz winę na siebie, bo jesteś w stanie zrobić dla niego wszystko. A to bardzo łatwo może przerodzić się w toksyczny związek.

To zawsze ty podejmujesz decyzję

Często słyszysz, że jest mu wszystko jedno? A może on wprost zrzuca na ciebie całą odpowiedzialność decydowania? Niezależnie od tego, czy to wybór filmu, tego, co zjecie na kolacje, gdzie pojedziecie na wakacje lub w co zainwestujecie, to zawsze ty masz ostatnie (lub jedyne) zdanie. I na pierwszy rzut oka wydaje się to fajne. Jednak, jak przyjrzysz się temu bliżej, to zdasz sobie sprawę z tego, jaka odpowiedzialność na tobie ciąży i ile energii wkładasz w ten związek.

Niepewność

Jednostronny związek to też taki, w którym czujesz się niepewnie. I nie chodzi tylko niepewność dotyczącą relacji, ale też tę dotyczącą samej siebie. Twój poziom poczucia własnej wartości może się znacznie obniżyć. I to jak najbardziej normalne. W końcu nie jesteś wystarczająco doceniana i kochana. Możliwe też, że czujesz, że nie robisz wystarczająco dużo dla twojego chłopaka. a to zdecydowanie nie jest prawda. Po prostu on sprawia, że się tak czujesz.

Zobacz także:

Brak zainteresowania

To najbardziej oczywista oznaka tego, że twój związek jest jednostronny. Druga osoba po prostu nie jest tobą zainteresowana. Nie obchodzi ją, jak się czujesz, jak ci minął dzień i co się teraz u ciebie dzieje. W innych słowach: twojemu partnerowi nie zależy. Zdanie sobie z tego sprawy może być naprawdę bolesne. Jednak, jeśli już przyjmiesz to do wiadomości to czas zacząć działać. Powinnaś jak najszybciej uwolnić się z tego związku. Zasługujesz na osobę, która będzie kochać cię bezwarunkowo i stawiać na pierwszym miejscu.