6 sposobów, by mieszkanie wyglądało na droższe 

Diabeł tkwi w szczegołach. Może to i banał, ale niewątpliwie w kwestii aranżacji wnętrz ta zasada się sprawdza. Także wtedy, gdy chcemy sprawić, by mieszkanie – nawet to o niewielkim metrażu – wyglądało bardziej luksusowo. I to bez wydawania fortuny. Jak za pomocą kilku prostych trików dodać mieszkaniu szyku i elegancji rodem z najbogatszych rezydencji? Przychodzimy z pomocą. Te 6 sposobów zawsze działa! 

1. Pokochaj ciemne kolory

Zacznijmy od obalenia najpowszechniejszych mitów. Pierwszy z nich? Jeśli masz małe mieszkanie, wystrzegaj się ciemnych ścian. Co prawda, mogą optycznie zmniejszyć nieco większe, ale przecież nie musisz od razu na ciemne kolory malować wszystkich czterech. Wystarczy jedna, a wnętrze od razu nabierze szlachetności. Nie bez powodu architekci wnętrz lansują ostatnio szmaragdową zieleń, kobalt, rubinową czerwień a także grafitową szarość, które przelamują złotymi akcentami. Inspiracja? Kamienie szlachetne. Wśród topowych wnętrzarskich trendów rodem z Instagrama są także wzorzyste tapety w ciemnych kolorach. Ciemne ściany to dla ciebie za dużo? Postaw na dodatki w powyższych kolorach. Poduszki, pościel, wazon. A może nawet fotel? One także zrobią wrażenie.

2. Zainwestuj w lustra XXL

Rada, którą dał mi architekt gwiazd Eric Kuster? Nie bój się wprowadzić do wnętrza dużych luster. Im większe, tym lepsze – nawet na małym metrażu. To mit, że w niewielkich mieszkaniach duże przedmioty są niewskazane. Wręcz przeciwnie. Wystarczy postawić na jeden, a wnętrze nabierze luksusowego charakteru. Lustro jest tu najlepszym wyborem, bo dodatkowo optycznie powiększa mieszkanie. Wybierając je, postaw na spektakularną ramę. W końcu nie chcesz się ograniczać! 

3. Załóż zasłony

Są chyba w każdym eleganckim domu – tym bardziej teraz kiedy przechodzą renesans popularności. Mowa o zasłonach – ciężkich i uszytych z naturalnych tkanin. By wnętrze wyglądało luksusowo, obowiązkowo muszą sięgać ziemi. Zauważysz różnicę! Modne tej wiosny kolory? Szarości, oliwkowa zieleń i odcienie piaskowe.

4. Pokochaj vintage

Element wystroju wnętrz, który znajdziesz w arystokratycznych rezydencjach? Piękne stare meble – zrobione zgodnie z zasadami tradycyjnego rzemiosła – przekazywane z dziada pradziada. Nie zostało ci nic po przodkach? Poszperaj na pchlich targach albo postaw na dodatki w stylu vintage.

5. Zaproś do domu sztukę

Nie chodzi o to, by od razu kupować rysunek Picassa (choć oczywiście, jeśli możesz sobie na to pozwolić, to zawsze dobry pomysł), wystarczy rysunek młodego polskiego ilustratora, grafika albo plakat. Albo ręcznie robiony ceramiczny wazon o rzeźbiarskiej formie.

6. Wymień gałki w komodzie

Wiem co mówię, wystarczyło wymienić gałki w jednej z szuflad, by moja komoda z Ikei zamieniła się w unikatowy mebel. I nabrała oryginalności. To sprawdzony patent, by wnętrze nabrało designerskiego sznytu, a tym samym sprawiało wrażenie jak zaprojektowane przez architekta. Tylko tyle i aż tyle! 

Zobacz także: