Nie możemy się doczekać 5. sezonu „The Crown”, czyli hitu Netfliksa o brytyjskiej rodzinie królewskiej, który bije rekordy popularności. Premiera zapowiadana jest na listopad tego roku. Czas więc zająć się 6. sezonem! Produkcja już działa! Do obsady wybrano już aktorów, którzy dostanę role Kate i Williama.

6. sezonu „The Crown” – kto zagra Kate i Williama?

W szóstym sezonie zobaczymy więc nastoletniego ​​Rufusa Kampa (który ma jednak już na swoim koncie role, w tym główną w musicalowej adaptacji bestesllera Sue Towsend, czyli „Sekretnym dzienniku Adriana Mole'a 13 i 3/4” wystawianym na West Endzie), który wcieli się w 15-letniego księcia Williama. Z kolei Ed McVey (w 2021 roku ukończył Drama Centre London) odegra następcę brytyjskiego tronu nieco bardziej dojrzałego. Co z Kate? Rola młodej arystokratki, która poznaje przyszłego króla na uniwersytecie St. Andrews, a następnie jego narzeczonej i żony przypadła Meg Bellamy. Cała trójka po raz pierwszy będzie występowała w serialowej produkcji. Na pewno przyniesie im ona rozgłos. 

Informacje o obsadzie ekskluzywnie podał Deadline.com a młodzi aktorzy na swoich instagramowych kontach podzielili się tymi radosnymi wieściami.

Jak donosi Glamour.com Rufus Kampa pojawi się w pierwszych odcinkach 6. sezonu, kiedy to cała rodzina pogrążona będzie w żałobie po tragicznej śmierci księżnej Diany (nastąpiło to 31 sierpnia 1997 roku).  Z kolei McVeya ma pojawić się w tej części produkcji, kiedy będzie pokazywany czas studiów księcia i nawiązanie relacji z Kate Middleton.

Zdjęcia do szóstego sezonu hitu Netfliksa mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Elizabeth Debicki zagra księżną Dianę, Dominic West księcia Karola a Imelda Staunton królową Elżbietę.  Piąty sezon będzie miał premierę w listopadzie 2022 roku. Jeśli zaś chodzi o rolę księcia Harry'ego to wygląda na to, że jeszcze musimy poczekać, bo nie została ona obsadzona.