Rozświetlacz do twarzy jest kosmetykiem, który warto mieć w swojej kolekcji, nawet jeśli nie malujecie się na co dzień lub jesteście zwolenniczkami makijażu w stylu „make-up no make-up”. Puder dodający cerze blasku sprawia, że twarz wygląda na bardziej wypoczętą i zdrowszą. Ma również szereg zalet, które optycznie poprawiają niektóre elementy. Na przykład nałożony na szczyty kości policzkowych wyszczupla je, odrobina rozświetlacza na łuku kupidyna powiększa usta, a w wewnętrznych kącikach oczu - „otwiera je”. Połyskujący kosmetyk wstał się must havem, kiedy popularna stała się technika konturowania twarzy dzięki Kim Kardashian i Kylie Jenner. Rozświetlenie cery w miejscach, w których odbija się światło, jest jednym z ostatnich etapów tej techniki.

Na rynku jest dostępnych mnóstwo rozświetlaczy: od tych w kamieniu, przez sypkie oraz produkty w płynie. Również techniki aplikacji błyszczącego pudru są różne: można je nakładać na sucho lub na mokro, małym pędzelkiem dla uzyskania bardziej precyzyjnego efektu lub większym, jeśli zależy Wam na naturalnej wersji make-upu. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem idealnego rozświetlacza, przygotowałyśmy zestawienie kilku produktów polecanych przez internautki.

3 nieoczywiste miejsca na twarzy i ciele, na które możesz zaaplikować rozświetlacz >>>

Najlepsze rozświetlacze do twarzy według internautek

Wśród rekomendacji internautek na facebookowych grupach i urodowych forach internetowych niezmiennie przewija się kilka rozświetlaczy, które są warte swojej ceny. Ich głównymi zaletami są efekt tafli wodnej lub subtelne, błyszczące drobinki, a także trwałość i łatwość w aplikacji. Kosmetyki polecane przez miłośniczki makijażu są również wydajne, dzięki czemu wystarczają na długo. Wśród najczęściej wymienianych znalazł się m.in. produkt marki Becca Shimmering Skin Perfector Pressed w odcieniu Moonstone, który kosztuje około 175 zł. Ale wśród perełek znalazły się również dwa produkty z niższej półki cenowej. Chodzi o Gold Highlighter w kamieniu drogeryjnej marki Lovely, który kosztuje niewiele ponad 10 zł oraz rozświetlacz w płynie od Makeup Revolution za około 37 zł. Sprawdźcie w naszej galerii powyżej top 7, jeśli chodzi o rozświetlacze do twarzy.