Za oknem deszcz lub śnieg, ale to wcale nam nie przeszkadza, by myślami uciekać w stronę gorących wakacji. Na pewno każdy z nas przynajmniej raz w życiu marzył, by spędzić je w raju, czyli gdzie dokładnie? Na piaszczystych plażach, z krystalicznie czystą wodą i mieniącą się zielenią okolicą. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę miejsc, w których znajdują się najpiękniejsze plaże świata.

7 najpiękniejszych plaż świata - Bermudy

O Bermudach nie trzeba zbyt wiele pisać. Rajskie terytorium należy do Wielkiej Brytanii i składa się z około 100 wysp koralowych. To miejsce jest rajem dla pasjonatów fotografii, egzotycznej kuchni, fauny i flory. To właśnie tam mieszczą się najpiękniejsze plaże świata. Jedna z nich przykuwa szczególną uwagę, Horseshoe Bay. Dlaczego? Jej piasek ma odcień pastelowego różu i prezentuje się bajecznie w połączeniu z krystalicznie czystą wodą. 

7 najpiękniejszych plaż świata - Tajlandia

Tajlandia oferuje rozrywkę zarówno osobom zafascynowanym odmienną kulturą, jak i miłośnikom imprez i wylegiwania się na słońcu. Można wynająć bungalow na plaży, leżeć w hamaku z drinkiem w ręku, nurkować, a po całym dniu spędzonym na słońcu przenieść się do lokalnej restauracji. Najpiękniejszą plażą w tym rejonie jest Long Beach mieszcząca się na wyspie Koh Phi Phi. Widoki w tym miejscu zapierają dech w piersiach. 

7 najpiękniejszych plaż świata - Australia

Powodów, by odwiedzić Australię jest nieskończenie wiele - jednym z nich jest największa piaszczysta wyspa na świecie na Wyspie Frasera. Piasek gromadził się tu przez setki tysięcy lat i osadzał na wulkanicznej skale. Jej rozmiary są imponujące - rozciąga się na długości 120 km i 25 km szerokości. W 1992 roku eksperci UNESCO wpisali ją na światową listę dziedzictwa. Jest jedno ale...by zwiedzić całą wyspę trzeba posiadać samochód z napędem na cztery koła. Jeżeli takowego brak, pozostaje nam wykupienie całodniowej wycieczki. 

Zobacz także:

7 najpiękniejszych plaż świata - Portoryko

Wyspa Portoryko to jeden duży dom. Panuje tam niesamowicie rodzinna atmosfera. Na wyspie roi się od małych zajazdów zwanych paradores. Właściciele przyjmują przejezdnych gości i traktują ich jak bliską rodzinę. To miejsce trafi w gusta każdego. Dzieci będą buszować po plaży, rodzice odpoczną w towarzystwie mieszkańców wyspy albo leżąc w hamaku z ciekawą książką i drinkiem. Plaża Blue Beach to miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić.

7 najpiękniejszych plaż świata - Wyspa Anguilla

Białe plaże, turkusowa woda, palmy, ciekawa architektura i aktywny wypoczynek - to wszystko składa się na gorące Karaiby! Tak naprawdę, już sama nazwa brzmi bajecznie! Jeżeli zdecydujecie się spędzić wakacje w tym miejscu, koniecznie odwiedźcie plażę Barnes Bay znajdującą się na wyspie Anguilla - jedna z nielicznych wysp, na której nie roi się od turystów. To raj dla ludzi, którzy cenią sobie wolniejszym tryb życia.

7 najpiękniejszych plaż świata - Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Zacznijmy od ciekawostki: wyspy zostały odkryte w 1493 roku przez Kolumba. Rajska plaża Trunk Bay położona jest w Parku Narodowym Wysp Dziewiczych. Niejednokrotnie została nazwana najpiękniejszą plażą na świecie. To prawdziwy raj dla miłośników piękna natury, bajecznych widoków i kolorów. To również idealne miejsce do nurkowania i odkrywania bogactwa Morza Karaibskiego.

7 najpiękniejszych plaż świata - Wyspa Kauai

Wyspa wulkaniczna, jedna z ośmiu należących do archipelagu Hawajów. Poszarpane skały, porośnięte roślinnością klify cudownie kontrastują z surowym krajobrazem zachodniej części wyspy. To właśnie tu znajduje się Wielki Kanion Pacyfiku - wąwóz, który ma ponad 900 metrów głębokości. Jeżeli chcecie poczuć się jak bohaterowie filmu Kong Kong koniecznie odwiedźcie to miejsce!