Wyprzedaże to okazja, żeby w końcu zaszaleć. Skandynawki jednak uczą nas, że i to warto robić z głową. Dlaczego? Bo nawet niewielka kwota wydana na coś, czego praktycznie nie będziemy nosić, to zwykła strata pieniędzy. Z tego powodu jako punkt odniesienia może nam posłużyć skandynawski minimalizm, a więc styl, w którym nie ma nietrafionych zakupów. Ograniczając się tylko do klasyki mamy pewność, że niezależnie od zmian w modzie i ewolucji naszego stylu, te rzeczy nigdy nie stracą na aktualności. Wybraliśmy 7 ubrań i dodatków, które na wyprzedaży w polskiej sieciówce kupiłyby Skandynawki. Każda z tych rzeczy to rozwiązanie na lata, które bez trudu można dopasować do zawartości własnej garderoby. Po prostu ideały do letniej szafy kapsułowej.

Sukienka w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

Ulubione sukienki Skandynawek to gotowa lista zakupów dla wszystkich miłośniczek tego elementu garderoby. W zestawieniu najchętniej wybieranych przez nie model jest nie tylko mała czarna. Skandynawskie fashionistki mają też słabość do jeansu, modeli koszulowych, przyjemnych w noszeniu dzianin, a nawet bufiastych rękawów. Kluczowy nie jest bowiem sam fason, długość czy materiał, ale prosty design i uniwersalna kolorystyka. Ta ostatnia jest kwestią sporną, bo choć Norweżki i Szwedki z pewnością postawiłyby tu na dość zachowawczą paletę, to już w przypadku Dunek sprawa mogłabym wyglądać zgoła inaczej. Te kochają bowiem kolory. Oznacza to, że sukienka w skandynawskim stylu to bardzo szerokie pojęcie, na które wyprzedaż w Reserved odpowiada na wiele sposobów.

 

 

Marynarka w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

Letnia szafa kapsułowa Skandynawek, tak jak jej odsłona na każdą inną porę roku, nie może obejść się bez marynarki. Widać jednak, że wraz ze zmianą temperatury, fashionistki z tego regionu zaczynają podchodzić do tematu bardziej swobodnie. Nawet jeżeli numerem jeden wciąż dla wielu z nich jest czarna marynarka, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastąpił ją jaśniejszy model – biały, beżowy lub popielaty. Sięgając po klasyczny fason wiele się nie zmienia. Te kolory są bowiem tak uniwersalne jak czerń i z pewnością nie stworzą żadnych ograniczeń. Będą pasować do wszystkiego. Dobra wiadomość jest taka, że uniwersalną marynarkę w jasnym kolorze bez problemu można kupić na wyprzedaży w Reserved.

 

 

Zobacz także:

Jeansy w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

Jeans to coś, co Skandynawki po prostu uwielbiają. Z tym materiałem nie rozstają się w żadnym sezonie. Dotyczy to nie tylko pary ulubionych jeansów, ale również innych elementów garderoby. Oznacza to, że na ich wyprzedażowej liście zakupów może pojawić się wiele denimowych ubrań. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby dokupić kolejne spodnie z jeansu. Najważniejsze w tej sytuacji jest dobranie fasonu do własnego stylu. Ceniące wygodę i swobodę skandynawskie it-girls często sięgają po wersje z prostymi lub szerokimi nogawkami. Rurki czy dzwony nie są jednak całkowicie wykluczone. Na pierwszym miejscu jest zawsze własny styl. Kiedy się o tym pamięta, to nawet podczas szalonych zakupów w okresie wyprzedaży do szafy trafiają tylko dobre wybory.

 

 

Koszula w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

O słabości Skandynawek do koszulowych modeli wspominaliśmy już przy okazji sukienek. Te jednak mimo wszystko najczęściej pojawiają się w klasyczne odsłonie. Szafa Skandynawki bez koszuli nie byłaby pełna. Zawsze czegoś by w niej brakowało. Ta zasada obowiązuje o każdej porze roku, więc robiąc zakupy podczas letnich wyprzedaży wcale nie trzeba myśleć tylko o tej najcieplejszej. Chodzi po postu o to, żeby wybrać najlepszy model, który potem z łatwością będzie się łączyć z innymi rzeczami z szafy. Dobrze dobrana koszula może dać ogromne możliwości przy tworzeniu stylizacji. Świetnie sprawdzi się nie tylko w duecie z marynarką, ale również solo, zakładana pod różne rzeczy z wyeksponowanym kołnierzykiem lub noszona rozpięta na wierzch jako narzutka.

 

 

Kurtka w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

Była już mowa o zamiłowaniu Skandynawek do denimu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze raz to powtórzyć. Jeans w ich garderobach zajmuje szczególne miejsce. A skoro tak jest, to nie mogę się obejść bez katany. Jeansowe kurtki noszą nieustannie i na wiele sposobów. Lubą je jako element zestawu w stylu canadian tuxedo, w którym jeans jest noszony od stóp do głów, jak i jako pojedynczy denimowy akcent do innych rzeczy. Gwarancją tego, że swoją kurtką mogą nosić na okrągło, jest uniwersalny fason. Prosta katana może być z łatwością dopasowana do dowolnej stylizacji. Klasyczna katana z Reserved będzie jak znalazł.

 

 

Torebka w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

Wyprzedaże w sieciówkach to okazja nie tylko do kupienia nowych ubrań, ale również dodatków. Nam wpadła w oko pewna torebka z obniżek. Bardzo prosty fason i uniwersalny kolor sprawiły, że od razu mogliśmy ją podsumować tylko w jeden sposób. To torebka z szafy kapsułowej. A skoro już tak się o niej myśli, to wiadomo, że sprawdzi się idealnie w stylizacjach Skandynawek i wszystkich osób, które tak jak one stawiają na minimalistyczne podejście do mody. Tego typu torebka to dodatek niezawodny, który będzie pasował nie tylko do rozmaitych zestawów, ale także okazji. Wystarczy wrzucić do niej wszystkie potrzebne drobiazgi i zawsze będzie w gotowości, żeby właśnie ozdobić kolejną z naszych stylizacji.

 

 

Buty w skandynawskim stylu z wyprzedaży w Reserved

Wyprzedaże w polskiej sieciówce mogą stać się okazją do zakupu nowej pary butów. Jakie wybrać, żeby były w skandynawskim stylu? Opcji jest wiele. Pisząc o letnich butach Skandynawek wymieniliśmy 5 par. Na pierwszym miejscu nie bez powodu pojawiły się klapki. Najprostsze modele z pojedynczym paskiem lub dwoma albo zabudowane mule to z jednej strony buty, które można dopasować do każdej stylizacja, a z drugiej jeszcze wygodna opcja, w której można przechodzić cały dzień. Najlepiej w takiej sytuacji po prostu postawić na czarne klapki ze skóry i gotowe. Jedna taka para wystarczy, żeby mieć niezawodny dodatek na cały letni sezon.