To nie jest prosta rzecz być na topie i nie gwiazdorzyć. Dodajmy – na topie od tylu lat. Robert Makłowicz jest niezwykłą osobowością medialną, ale nigdy się z tym nie obnosił. Przez program kulinarno-podróżniczy (najpierw przez lata w TVP, teraz na YouTubie, co osłodziło nam najgorsze momenty pandemii) pozwolił poznać się jako człowiek wielu talentów i wspaniałych cech. Oto 7 z nich, za które nie sposób go nie pokochać!

Umiejętność gawędzenia

Nieważne, czy ktoś lubi gotować, czy nie. Każdy uwielbia to, z jaką kulturą Robert Makłowicz opowiada o jedzeniu i nie tylko! Dzięki programowi kulinarnemu zwiedził cały świat i swoją obszerną wiedzę przekazuje swoim fankom i fanom. Bo smaczne danie w postaci historycznych faktów nie wystarczy podać, trzeba je odpowiednio zaserwować, udekorować. Cała ta otoczka sprawia, że słuchając Roberta Makłowicza poszerzamy horyzonty, a jeszcze przy tym cieknie nam ślinka. Anegdoty z terenów Galicji i Austro-Węgier stały się prawdziwym smaczkiem jego programów.

Pasja

Wspomniana umiejętność interesującego opowiadania nie wynika z niczego innego, jak z pasji. Tylko człowiek pełen radości z tego, co robi, może zrobić to właśnie w taki sposób. Ekspresja, z jaką opowiada, stanowi świetny przykład tego, by podążać w życiu za tym, co nas naprawdę uszczęśliwia. A przecież Robert Makłowicz nie pojawił się w telewizji od razu jako gwiazda. Szła za tym ciężka praca i przede wszystkim podjęcie ryzyka. Chcemy ryzykować dla pasji tak, jak Robert Makłowicz.

Poczucie humoru, dystans i luz

Mógłby błyszczeć w świetle reflektorów, ale tego nie robi. Nie wykorzystuje swojej sławy, nie ma w nim cienia pretensjonalności. Woli oddać się swoim pasjom – podróżom, historii i kuchni, które podaje okraszone nieco wątpliwymi, ale zawsze serdecznymi żartami. Naturalny luz przedkłada nad wyuczone uśmiechy, dzięki czemu, gdy dopadnie nas gorszy dzień wystarczy włączyć sobie na YouTubie godzinną wersję psa jedzącego koperek. Filmik ze śmiechem Makłowicza przeszedł już do historii polskiego internetu.

„Memiczność”

Stał się memem, choć nikt nie śmieje się z jego osoby. Memy z Makłowiczem kochamy za ich akuratność. Opisują nasze codzienne rozterki w zabawny sposób, a nigdy nie śmieją się z ich bohatera. Bije od nich to samo ciepło, które towarzyszy programom Makłowicza.

Styl

W swoich programowych stylizacjach wyprzedził wszystkich youtuberów razem wziętych. Wojownik Jedi, muzyk reggae w dredach, rycerz, a może wczasowicz w kąpielówkach w kwiatki? Nie, to po prostu Robert Makłowicz. Chociaż najbardziej szanujemy wersję w eleganckiej marynarce, z nonszalancko rozpiętą, białą koszulą i obowiązkowo - kapeluszem!

Myślenie o innych

Robert Makłowicz śmiało odpowiada na wyzwania związane z budowaniem lepszego świata. Wspiera akcję, która ma pomóc dziewczynkom w walce z ograniczającymi stereotypami, brakiem wiary w siebie, barierami edukacyjnymi czy presją wyglądu. W ramach charytatywnego wydarzenia odbyła się „Randka” z Robertem Makłowiczem, podczas której gotował na żywo, a internautki i internauci mogli wziąć udział z zbiórce pieniędzy na rzecz fundacji „Kosmos dla dziewczynek”. Wziął również udział w spocie, w którym uczy mężczyzn, jak wspierać kobiety.

Gotowanie

Na deser zostawiliśmy kuchnię Roberta Makłowicza. Od tego wszystko się zaczęło i niech na tym zamknie się nasze zestawienie. Nie wiemy, jak wy, ale my bierzemy do ręki kieliszek wina i idziemy coś ugotować! No dobra, przynajmniej oglądnąć Roberta Makłowicza w kulinarnej akcji!