Aleksandra Adamska z każdą kolejną rolą zdobywa coraz większe uznanie widzów i krytyków. W wywiadach bardziej niż o swoim życiu prywatnym i rozwijającej się w ekspresowym tempie karierze, woli rozmawiać na tematy związane z rozwojem emocjonalnym i duchowym. Kim jest ta utalentowana i zarazem nieco tajemnicza aktorka? Garść najważniejszych informacji o Oli Adamskiej znajdziecie poniżej!

Aleksandra Adamska – ile ma lat i skąd pochodzi?

Aleksandra Adamska urodziła się 15 czerwca 1990 roku. Jest więc zodiakalną Bliźniaczką i skończyła w tym roku 31 lat. Pochodzi z Katowic. Uczęszczała tam do Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Paderewskiego. Udało nam się dowiedzieć, że Ola chodziła do klasy o profilu lingwistycznym. Ta informacja zbytnio nas nie zdziwiła, bowiem aktorka zna aż trzy języki obce: angielski, hiszpański i niemiecki.

Aleksandra Adamska – wykształcenie

Aleksandra Adamska jest dyplomowaną aktorką – absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Studia na Wydziale Aktorskim w specjalizacji wokalno-aktorskiej ukończyła w 2015 roku.

Aleksandra Adamska – Instagram

Jak przystało na gwiazdę popularnych produkcji telewizyjnych, Aleksandra Adamska dość regularnie udziela się w serwisach społecznościowych. Z naszych obserwacji wynika, że Ola jest na co dzień najbardziej aktywna na Instagramie. Jej oficjalny profil (@olaadamska) obserwuje na ten moment już niemal 66 tysięcy użytkowników serwisu. Jeśli więc chcecie być na bieżąco ze wszystkimi projektami zawodowymi i najważniejszymi wydarzeniami z życia prywatnego tej utalentowanej aktorki, to koniecznie już teraz dajcie jej „follow”.

Aleksandra Adamska – kariera, najważniejsze role

Po ukończeniu studiów Aleksandra Adamska występowała przez parę lat w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Można ją było także oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Gliwicach oraz Teatru Dramatycznego i Teatru Kwadrat w Warszawie.

Rozpoznawalność przyniosły jej przede wszystkim role w filmie wojennym „Miasto 44”, komediodramacie „Atak paniki”, świątecznej komedii „Miłość jest wszystkim” oraz serialach: „O mnie się nie martw”, „Królestwo kobiet”, „Diagnoza” i „Belle Epoque”.

Aleksandra Adamska – metamorfoza

Ola Adamska jeszcze do niedawna była blondynką. Na potrzeby roli więźniarki Pati w nowym serialu TVN pt. „Skazana” przeszła spektakularną przemianę, która obejmowała m.in. zmianę koloru włosów. Efekt? Na niektórych ujęciach aktorka jest niemal nie do rozpoznania!

Aleksandra Adamska kiedyś i dziś – zobacz, jak aktorka zmieniała się na przestrzeni lat już teraz w naszej galerii.