Zauważasz w ostatnim czasie dziwne zmiany w twoim związku? Wydaje ci się, że twój partner nie jest tobą zainteresowany? Choć kryzysy w relacji to normalne zjawisko, z którym borykają się wszystkie pary, warto zadać sobie pytanie, dlaczego przechodzicie gorszy czas. 

Czasem obawy i czerwone flagi skłaniają do refleksji nad dynamiką relacji twoich bliskich z ukochanym. Przyjaźnie to nieodłączna część życia każdego człowieka, jednak (jak ze wszystkim) istnieją pewne granice. Zbadanie uczuć partnera oraz twoich przyjaciółek może być sprawą delikatną i istotne jest podejście do tematu z wrażliwością i empatią. W końcu nie każdy przelotny uśmiech musi być oznaką ukrywanego przed tobą romansu i zdrady.

Jak poznać, że twój partner czuje coś do twojej przyjaciółki? 7 znaków, na które warto zwrócić uwagę

Komunikacja jest kluczowym elementem zrozumienia zachowań i postaw drugiej osoby. Szczera i otwarta rozmowa może więc rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli jednak nie jesteś jeszcze gotowa na bezpośrednią konfrontację z partnerem, zwróć uwagę na znaki, po których poznasz, że ukochany czuje coś do jednej z twoich przyjaciółek

Długi kontakt wzrokowy

Czy twój partner zerka na twoją przyjaciółkę zbyt często? A może przyłapałaś go na wpatrywanie się w jej oczy? To pierwszy znak, że może go interesować coś więcej, niż zwykłe koleżeństwo.

Zmiana zachowania

Jeśli twój partner zachowuje się inaczej w otoczeniu twojej przyjaciółki, staje się zestresowany, nerwowy, więcej się uśmiecha lub jest nadwyczaj pogody – możesz podejrzewać, że to oznaka zauroczenia bliską ci osobą.

Partner często wspomina o twojej przyjaciółce

Jeśli mężczyzna regularnie wspomina o twojej przyjaciółce, chwali ją lub wykazuje nadzwyczajne zainteresowanie, gdy sama o niej mówisz – to może oznaczać, że często o niej myśli.

Porównuje cię do niej

Coraz częściej łapiesz ukochanego na tym, że porównuje cię do twojej przyjaciółki, zwłaszcza w kontekście atrakcyjności fizycznej lub cech charakteru? To może oznaczać, że ocenia kompatybilność między wami oraz między nim oraz drugą kobietą.

Zobacz także:

Zmiana komunikacji

Sprawdź, czy istnieje różnica w sposobie, w jaki twój partner komunikuje się z tobą, gdy przyjaciółka jest z wami. Oschły ton, brak czułych gestów oraz słów da ci do zrozumienia, że coś jest na rzeczy.

Ukochany interesuje się przyjaciółką

Fakt, że mężczyzna nagle interesuje się tym, co dzieje się aktualnie u twojej przyjaciółki lub chce uczestniczyć w tych samych wydarzeniach co ona, powinien być dla ciebie ogromną czerwoną flagą.

Jest defensywny

Jeśli podczas rozmowy o przyjaciółce twój partner unika tematu lub zachowuje się dziwnie, może to wskazywać, że istnieją dodatkowe problemy, które mogą wymagać twojej uwagi.

Ten tekst pierwotnie ukazał się na Glamour Mexico.