Vera Wang – droga do gwiazd

Vera Wang to niekwestionowana ikona branży fashion. Amerykańska projektantka rozpoczęła swoją karierę w świecie mody na początku lat 70. Jako świeżo upieczona absolwentka historii sztuki na nowojorskim Sarah Lawrence College otrzymała posadę redaktorki w magazynie „Vogue”. Warto wspomnieć, że utalentowana córka chińskich imigrantów była w tamtym momencie najmłodszą osobą w redakcji znanego pisma. Po 17 latach odeszła z „Vogue'a” i nawiązała współpracę z Ralphem Laurenem. Ich drogi jednak dość szybko się rozeszły. Po dwóch latach ambitna designerka zdecydowała się odejść i zacząć pracować na własny rachunek.

Vera Vang robi furorę na gali CFDA 2022

Dziś Vera Wang jest jedną z najbardziej znanych i cenionych projektantek sukien ślubnych na świecie. Wystarczy wspomnieć, że w jej kreacjach za mąż wychodziły takie gwiazdy jak Ariana Grande, Alicia Keys, Mariah Carey, Avril Lavigne oraz Kim Kardashian i Khloé Kardashian.

Nie jest tajemncią, że Vera Wang nie tylko od lat wyznacza trendy w modzie ślubnej, ale także z roku na rok coraz bardziej zachwyca swoim osobistym stylem i młodzieńczym wyglądem. Po latach obecności w przestrzeni publicznej i niezliczonej ilości branżowych imprez gwiazda wciąż potrafi skupić na sobie wzrok wszystkich. Mogliśmy się o tym przekonać chociażby w miniony poniedziałek podczas ceremonii wręczenia nagród CFDA Fashion Awards 2022.

Vera Wang postawiła tym razem na czarny total look, w którym pierwsze skrzypce grały ultrakrótkie szorty, fantazyjny crop top i buty na wysokim obcasie.

Nikt na świecie nie wygląda tak jak ty, kochana – skomentowała jej look Sharon Stone.

Komplementów na temat stylizacji Very Wang z tegorocznej gali CFDA pojawiło się jednak znacznie więcej.

Vera staje się coraz lepsza – oznajmiła makijażystka Sandy Linter.

Wyglądasz absolutnie oszałamiająco – czytamy w innym komentarzu pod postem projektantki.

fot. Getty Images

Dodajmy, że 73-latka zjawiła się na nowojorskiej gali w towarzystwie Vanessy Hudgens, która oczywiście miała na sobie kreację jej projektu.

Zawsze sprawiasz, że czuję się seksowna, potężna i elegancka. Jesteś TAKĄ twardzielką. To zaszczyt iść u twojego boku – napisała aktorka na Instagramie.