Aktywistki ze Strajku Kobiet zachęcają do wyjścia dzisiaj na ulice i domagania się naszych praw. Przede wszystkim zachęcają do tego, aby zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję w naszym kraju. Każdy podpis się liczy, więc zebranie nawet kilku będzie miało znaczenie i będzie najlepszym prezentem, jaki możemy sobie zrobić - podkreślają działaczki. 

„Legalna aborcja bez kompromisów” to projekt, który został przygotowany w obliczu praktycznie całkowitego zakazu aborcji w Polsce przez aktywistki z kilku organizacji, m.in. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Aborcyjnego Dream Teamu czy Centrum Praw Kobiet oraz posłanki Lewicy.

Jak jeszcze można dzisiaj świętować? Choćby zbierając podpisy pod petycjami i inicjatywami uchwałodawczymi, kierowanymi do samorządów, upominając się o tak ważne kwestie jak dofinansowanie procedury in vitro, szczepień przeciwko HPV, tworzenie gabinetów ginekologicznych bez klauzuli religijnej i przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jak i przeciw drastycznym treściom w przestrzeni publicznej oraz w sprawie zmiany nazw ulic, w tym na place i ronda Praw Kobiet.

W Warszawie demonstracja zacznie się dziś o 16:00 na Rondzie Praw Kobiet (Rondo Dmowskiego). Prawdopodobnie udział w wydarzeniu weźmie przynajmniej kilka tysięcy osób.