„8. Mila” – będzie serial. 50 Cent o projekcie z Eminemem

W najnowszym wywiadzie, udzielonym dla Big Boy TV, Curtis Jackson, znany światu jako 50 Cent, opowiedział m.in. o współpracy, którą podjął z Marshallem Mathersem, znanym wszem i wobec jako Eminem. Jackson zapowiedział projekt, który z pewnością ucieszy wielu fanów i wiele fanek piętnastokrotnego zdobywcy Nagrody Grammy oraz laureata Oscara za kawałek „Lose Yourself”  

Zamierzam przenieść jego „8. Milę” do telewizji. Jesteśmy w trakcie prac – powiedział 50 Cent. To będzie duże. Bez niewypałów. Uderzam na 100 procent.

48-letni twórca „Get Rich or Die Tryin’” zapewnił też, że projekt będzie „istotny dla dziedzictwa Eminema, ponieważ zależy mu na tym, aby ludzie zrozumieli jego twórczość”. Raper podkreślił, że serial przybliży historię starszego kolegi z branży i przybliży młodzieńcze lata głównego bohatera.

Po publikacji wywiadu 50 Cent opublikował na Instagramie oficjalną informację o produkcji. Tak, myśleliście, że się wygłupiam, a jestem totalnie poważny! To będzie szaleństwo – zaznaczył gwiazdor, a internet oszalał. Dlatego informacja o nowej „8. Mili” budzi tyle emocji?

„8. Mila” – fenomen filmu o Eminemie

„8. Mila” (ang. „8 Mile”) z 2002 roku to film, który narobił sporo zamieszania. Obraz wyreżyserowany przez Curtisa Hansona przenosi nas do Detroit z 1995 roku i opowiada historię luźno opartą na życiu i drodze do sławy Eminema. Ten ostatni wciela się Jimmy'ego, białego rapera, używającego pseudonimu scenicznego B-Rabbit, który przechodzi długą drogę, by wywalczyć sobie pozycję w środowisku. Tytułowa 8. Mila to ulica, która wyznacza granicę między miastem a przedmieściami, stanowiąc niewidzialny mur dzielący społeczność białych i czarnych, bogatych i biednych.

Produkcja, w której wystąpili także Kim Basinger, Brittany Murphy, Mekhi Phifer, została doceniona m.in. za dosadne, nieuciekające od wulgarności i przemocy, przedstawienie amerykańskiego snu w rzeczywistości ekonomicznej i rasowej segregacji. To właśnie za utwór przewodni z „8. Mili” – kawałek „Lose Yourself” – Eminem zdobył Oscara.