Jak być atrakcyjną? Nie liczy się tylko wygląd

Inteligencja też jest hot. A może przede wszystkim? Wlicza się w nią słownictwo, którym się posługujemy. Jest to niezwykle istotne. Warto zaprezentować się z jak najlepszej strony. Jak być atrakcyjną? Pomogą ci w tym te słowa. Wprowadź je do swojego słownika jak najszybciej. Z pewnością poprawią twój wizerunek.

8 słów, które uczynią cię atrakcyjniejszą

Poniżej przedstawiamy 8 naprawdę prostych słów, które sprawią, że ludzie będą ci lepiej postrzegać. Poprawią twoją interakcję z innymi i zwrócą uwagę tych, na których ci zależy. Używasz tych słów na co dzień? Jeśli nie - zmień to jak najszybciej. 

Jak się masz?

To „zwykłe” pytanie może poprawić komuś dzień. Pokazuje, że interesujesz się drugą osobą, nawet jeśli pytasz tylko ze względów grzecznościowych. Zwróć uwagę na swoją intonację. Możesz dodać również, że naprawdę cię to interesuje i jesteś gotowa wysłuchać drugiej strony. Z pewnością to doceni.

Proszę

To jedno z podstawowych magicznych słów. Słowo „proszę” wskazuje na to, że nie wymagasz od kogoś jakiejś czynności, nie żądasz, a właśnie prosisz. To zdecydowanie zmienia ton wypowiedzi. Jeśli wypowiesz to słowo na końcu swojej prośby, dasz do zrozumienia drugiej osobie, że okazujesz szacunek do czynu, który dla ciebie wykonuje.

Dziękuję

To podstawowe, ale jak często zapominane słowo. Trzeba o nim pamiętać. Gdy otrzymasz coś od drugiej osoby – nie musi to być materialne, może to być też wsparcie lub rozmowa – zawsze powinnaś podziękować. To okazanie szacunku i dobrych manier. „Dziękuję” jest korzystne również dla ciebie, bo dzięki temu ćwiczysz swoją wdzięczność.

Z przyjemnością

Kiedy ktoś cię o coś poprosi, nie daj po sobie poznać, że nie chcesz tego wykonać, jest to dla ciebie ciężarem. Zamiast tego powiedz, że zrobisz to z przyjemnością. Przyjdzie taki czas, że ty też będziesz potrzebować pomocy. Wtedy dobro do ciebie wróci.

Przepraszam

Powiedzenie „przepraszam” jest trudne – zdecydowanie nie przychodzi to z łatwością. Oznacza to przyznanie się do winy, wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny. Umiejętność przepraszania jest niezwykle ważna. Potrafi zmienić to, jak patrzą na ciebie inni. Świadczy również o twojej dojrzałości.

Zobacz także:

Nie znam się na tym

Na pierwszy rzut oka, może się nie wydawać, ale jest to naprawdę cenne stwierdzenie. Jeśli rozmawiacie na jakiś temat, o którym nie masz pojęcia lepiej jest powiedzieć, że się na nim nie znasz niż brnąć w dalszą rozmowę. Zostanie to docenione przez twojego rozmówcę. Tym wyrażeniem możesz zastąpić też zwykłe „nie wiem”. Nie pokazujesz w ten sposób swojej bezbronności czy niewiedzy, a wykazujesz się dojrzałością. Potrafisz przyznać, że się na czymś nie znasz, ale jesteś gotowa pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Rozumiem

Uważaj, żeby nigdy nie sprawić, że ktoś czuje się, jakbyś nie zwracała na niego uwagi. Gdy jesteś słuchaczką, utwierdzaj swojego rozmówcę w przekonaniu, że słuchasz go i interesuje cię to, co ma do powiedzenia. Może pomóc ci w tym słowo „rozumiem”. Okazanie drugiej osobie zrozumienia również jest bardzo ważne.

Uważam, że

Bardzo często, gdy wyrażamy jakąś opinię lub stwierdzamy fakt, używamy słowa „czuję”. Nie zawsze jest to dobre, bo odnosi się ono do naszych emocji. Lepiej zastąpić je czymś, co sprawi, że będziesz brzmieć na pewniejszą siebie. Wzmocni to twoją pozycję, wiarygodność i podniesie poziom atrakcyjności. Słowo „czuję” zastąp „uważam, że”, „sądzę”. Oczywiście tylko wtedy, gdy nie rozmawiasz o czymś do czego masz stosunek emocjonalny. Mówimy tu o suchych faktach.