Zawsze bardzo nas cieszy, kiedy polskie aktorki i polscy aktorzy, jak i inni twórcy i twórczynie są doceniani także poza granicami naszego kraju. Ostatnio informowałyśmy was, że Piotr Adamczyk zagrał w produkcji Marvela. Teraz pojawiły się kolejne wieści o sukcesie Polaków!

Olbrychski i Fidusiewicz w hollywoodzkiej produkcji. Wcielą się w tę samą postać

Wieści o angażu Daniela Olbrychskiego dotarły do nas kilka tygodni temu dzięki jego żonie, która zamieściła na Facebooku post na ten temat. Krystyna Demska-Olbrychska napisała, że jej mąż wyjechał na plan filmowy w Budapeszcie, gdzie powstają odcinki trzeciego sezonu serialu Jacks Ryan dla platformy  Amazon Prime Video. Napisała, że będzie odgrywał jedną z głównych postaci. „Od kilku dni w Budapeszcie gdzie Paramount umieścił produkcję serialu „Jack Ryan” wg Toma Clansy. Daniel szczęśliwy, że nie musi latać przez ocean, bo tego nienawidzi. Poza tym radość, że po roku nic nierobienia wreszcie ciekawa rola, praca z fantastycznymi kolegami no i jednak uzupełnienie konta spuszczanego od marca ubiegłego roku" – podsumowała sytuację Demska-Olbrychska.

Teraz dowiadujemy się, że na planie serialu dla Amazona pojawi się również Adam Fidusiewicz, którego kojarzymy przede wszystkim z tego, że przez ostatnie lata pojawiał się w serialu TVN Na Wspólnej. Fidusiewicz postanowił zrezygnować jednak z dalszego udziału w polskiej produkcji na rzecz rozwijania swojej kariery i próbując swoich sił w międzynarodowych przedsięwzięciach. Zdecydowanie udział w serialu Jack Ryan może być ważnym krokiem w karierze Fidusiewicza. 

Okazuje się też, że zarówno Olbrychski, jak i Fidusiewicz mają wcielić się w tę samą postać, rzecz jasna na w innym przedziale życia. Będzie to bohater z Europy Środkowej. Co istotne, podobno obaj aktorzy wynegocjowali dobre stawki na światowym poziomie. 

fot. Getty Images

O czym będzie serial „Jack Ryan” z polskimi aktorami?

Serial bazuje na historiach z książek Toma Clancy'ego przedstawiających historię  komandosa (w tej roli John Krasinski), który odchodzi ze służby. Jednak kiedy jego ojczyzna, czyli Stany Zjednoczone, zostają zagrożone przez wroga, komandos nie waha się, porzuca spokojną posadę i robi wszystko, by ratować Stany i świat przed atakiem terrorystycznym.

Nie wiem jeszcze, kiedy nastąpi premiera trzeciego sezonu jednego z najpopularniejszych seriali platformy Amazon Prime Video, czyli Jack Ryan, ale na pewno was o tym poinformujemy, kiedy tylko będzie ona znana!

Zobacz także: