Adam Małysz ma koronawirusa. Zrobił test po kontakcie z osobą zarażoną

Tom Hanks, Madonna, książę Karol... – koronawirus nie wybiera i atakuje wszystkich bez wyjątku. O tym, że jest zarażony poinformował właśnie najwybitniejszy polski skoczek narciarski, Adam Małysz. 

Madonna zarażona koronawirusem! Artystka wydała oficjalne oświadczenie >>>

„Witajcie kochani, tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa” – napisał nieco ponad godzinę temu na swoim Facebooku. Przy okazji uspokajając fanów, że na razie choroba przebiega bezobjawowo. A on, zgodnie z procedurami, rozpoczął kwarantannę.

O tym, że jest zarażony koronawirusem Małysz napisał na swoim Facebooku nie tylko dlatego, by o chorobie poinformować swoich znajomych i fanów – by „wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności”, ale i by ostrzec nas wszystkich i w ten sposób jeszcze bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Bo choć, w związku z odmrażaniem gospodarki, zdjęto już większość związanych z pandemią ograniczeń, koronawirus wciąż ma się w najlepsze i nie można o tym zapominać, zachowując wszelkie środki ostrożności”.

„Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie” – podsumował. Wiecie więc, co robić – myjcie ręce, ograniczcie do minimum kontakt z innymi ludźmi i noście maseczki. Bo jak się okazuje, nie ma na razie lepszej metody na uniknięcie choroby. Lepiej więc dmuchać na zimne. A my trzymamy kciuki, by Adam Małysz jak najszybciej mógł cieszyć się pełnią zdrowia.

Szwedzka księżniczka odłożyła tiarę i rozpoczęła pracę w szpitalu. Pomaga w walce z koronawirusem >>>

Zobacz także: