Szwedzka księżniczka Zofia rozpoczęła pracę w szpitalu – pomaga w walce z koronawirusem

Przedstawicielka szwedzkiej rodziny królewskiej – księżniczka Zofia, żona Karola Filipa Bernadotte, księcia Värmlandu i syna króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii Sommerlath, w czasie pandemii koronawirusa postanowiła odłożyć tiarę i... zatrudniła się w szpitalu, by pomagać w walce z Covid-19. O tym, że odbyła specjalne przeszkolenie i została asystentką medyczną w szpitalu Sophiahemmet w Sztokholmie poinformowała w ubiegłym tygodniu na swoim Instagramie, publikując zdjęcie w szpitalnym stroju (znajdziecie je w naszej galerii). 

Szwedzka księżniczka Zofia została asystentką medyczną

„Zostałam umieszczona na jednym z oddziałów szpitalnych, gdzie wraz z innymi nowo przeszkolonymi osobami, pomagam personelowi medycznemu, podejmując się różnych zadań” – napisała w swoim poście księżniczka Zofia, dodając, że czasem dogląda pacjentów, a czasem sprząta. „Możliwość niesienia pomocy w tych trudnych czasach jest niezwykle satysfakcjonująca” – podkreśliła. 

Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej... >>>

By dostać tę pracę, księżniczka Zofia wzięła udział w trzydniowym kursie, jaki Sophiahemmet University College, ze względu na wyjątkową sytuację oferuje 80. osobom tygodniowo – właśnie po to, by mogły odciążyć personel medyczny. Wolontariusze uczą się m.in. dezynfekcji sprzętu, pomagają w kuchni czy pracach porządkowych. 

Choć w samym szpitalu Sophiahemmet nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa, jego personel w związku z pandemią i tak jest przeciążony. To właśnie dlatego księżniczka Zofia zaoferowała swoją pomoc i zdecydowała się zostać asystentką medyczną.

Książę William i księżna Kate pokazali swój dom! Tak wygląda ich posiadłość >>>