Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Nie żyje hiszpańska księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma, kuzynka króla Hiszpanii Filipa IV

Koronawirus nie wybiera... Smutne wieści napłynęły właśnie z Paryża, gdzie z powodu koronawirusa zmarła hiszpańska księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma. To pierwsza ofiara koronawirusa wśród przedstawicieli rodziny królewskiej. Kuzynka króla Hiszpanii Filipa IV odeszła 26 marca 2020 roku. Miała 86 lat. O śmierci hiszpańskiej księżniczki poinformował na Facebooku jej brat Sykstus Henryk Burbon-Parmeński, książę Aranjuez, publikując archiwalne zdjęcie z księżniczką (poniżej).

Kim była Maria Teresa von Bourbon-Parma, pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej?

Hiszpańska księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma zmarła w Paryżu, gdzie wykładała na Sorbonie, najbardziej prestiżowej francuskiej uczelni. Była też profesorem na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. I to właśnie w Madrycie mieszkała, po tym jak przeprowadziła tam z Francji (gdzie się urodziła) w wieku 28 lat. Maria Teresa von Bourbon-Parma była córką Madeline de Bourbon-Busset oraz Ksawerego Parmeńskiego, starszą kuzynką obecnego króla Hiszpanii Filipa IV. Księżniczka Maria Teresa słynęła za swoich zdecydowanych poglądów. Przez całe życie walczyła o prawa kobiet, uchodziła za feministkę. Nigdy nie wyszła za mąż. Jej pogrzeb odbędzie się w Hiszpanii 27 kwietnia.

Meghan Markle i książę Harry poinformowali, że będą mieć drugie dziecko. I przeprowadzili się do Los Angeles >>>

Członkowie rodzin królewskich zarażeni koronawirusem

Hiszańska księżniczka Maria Teresa nie jest jedyną przedstawicielką rodziny królewskiej, u której zdiagnozowano koronawirusa (choć jedyną ofiarą śmiertelną). Wcześniej koronawirusa zdiagnozowano u księcia Monako Alberta II, a także u syna brytyjskiej królowej Elżbiety, księcia Karola. Na szczęście obaj przechodzą chorobę stosunkowo łagodnie. Zaniepokojona jest jednak sama królowa Elżbieta, jako że koronowirusa stwierdzono u jej lokaja. Mamy jednak nadzieję, że obawy okażą się płonne. 

Książę Karol ma koronawirusa. Jak czuje się syn królowej Elżbiety II? >>>