Adele triumfuje na Brit Awards 2022

Brit Awards to nagrody wręczane od 1977 roku przez brytyjski przemysł fonograficzny dla najlepszych twórców i wykonawców w brytyjskiej i międzynarodowej muzyce. Tegoroczna ceremonia rozdania prestiżowych nagród odbyła się 8 lutego 2022 roku w The O2 Arena w Londynie, a gospodarzem był brytyjski komik Mo Gilligan.

Po raz pierwszy w historii Brit Awards nie przyznano nagrody dla najlepszej artystki i najlepszego artysty – podział na kategorie męskie i żeńskie został zniesiony, od 2022 roku przyznawana jest jedna nagroda - dla najlepszego wykonawcy. Imprezę uświetniły swoimi występami największe gwiazdy, m.in.: Adele, Anne-Marie, KSI, Dave, Ed Sheeran, Holly Humberstone, Liam Gallagher, Little Simz i Sam Fender. 

Największa triumfatorką Brit Awards 2022 okazała się Adele, która zakończyła imprezę z trzema statuetkami:

  • za brytyjski utwór roku — za piosenkę „Easy on Me”,
  • za brytyjski album roku — za płytę „30”
  • w kategorii  artysta/artystka roku, która zastąpiła dotychczasowe dwie z podziałem według płci.

Adele się zaręczyła?

O Adele głośno było w ostatnich miesiącach nie tylko z powodu wielkiego powrotu na scenę muzyczną i nowego albumu, ale też zmiany wizerunku i jej wyznań o problemach w życiu prywatnym. O gwieździe dużo mówiło się także z powodu odwołanych w ostatniej chwili koncertów w Las Vegas. 21 stycznia artystka miała bowiem rozpocząć rezydenturę w mieście hazardu i pobić rekord najlepiej opłacanej gwiazdy w historii kobiecych rezydentur artystycznych (jak podał „The Sun”, za jeden występ Brytyjka miała zgarnąć 500 tys. funtów, czyli ok. 2,7 mln zł). Gwiazda z płaczem wyjaśniała, że musiała przełożyć zaplanowane występy z powodu przypadków COVID-19 w swojej ekipie. Szybko pojawiły się jednak plotki, że były ku temu inne powody. Serwis „Daily News” donosił, że 33-latka ma problemy ze swoim partnerem – agentem sportowym Richem Paulem. Źródło tabloidu wyjaśniało:

W raju pojawiły się kłopoty. Dlatego nie może występować.

Amerykański serwis „Page Six” dolał oliwy do ognia, pisząc, że związek wokalistki i jej chłopaka wywoływał bardzo dużo silnych emocji. Osoba powiązana z Caesars Palace, gdzie miała występować artystka, informowała:

Adele cały czas płakała. Nie mogła zrobić pełnej próby przez cały miesiąc przygotowań. Cały czas rozmawiała przez telefon z Richem... głośno krzycząc i płacząc.

Gwiazda ma świadomość krążących w mediach pogłosek, dlatego zapowiadając swój występ w czasie Brit Awards, dodała zdanie, które miało rozprawić się ze spekulacjami o kryzysie w jej związku.

Oh, i Rich przesyła swoją miłość

Ale to nie wszystko w temacie. 33-latka, która na galę rozdania Brit Awards 2022 założyła podkreślającą figurę sukienkę Giorgio Armani Privé, podczas ceremonii dumnie prezentowała na ręku pierścionek. Ogromny brylant z miejsca przyciągnął mnóstwo uwagi, a media teraz nie przestają się głowić: czy Adele się zaręczyła?! Zdaniem portali plotkarskich sygnał wysłany w stronę świata jest jednoznaczny: relacja wokalistki i managera sportowego przeszła na kolejny poziom.  Gwiazda nie potwierdziła tych przypuszczeń. Z pewnością jednak pierścionek pojawił się na palcu, by zaznaczyć, jak śmieszne i dalekie od prawdy są wspomniane plotki o „problemach w raju”.

Zobacz także: