RPA: Znany raper i jego agent zginęli w strzelaninie

Wstrząsające doniesienia z RPA. Nie żyje Kiernan Jarryd Forbes, jeden z najpopularniejszych południowoafrykańskich artystów. Miał 35 lat. Pochodzący z Kapsztadu raper, który występował pod pseudonimem AKA, został zastrzelony przed klubem nocnym na Florida Road w nadmorskim mieście Durban. Poza muzykiem w strzelaninie zginął także jego bliski przyjaciel i menedżer, Tebello Motsoane, znany pod pseudonimem Tibz.

Tragiczna śmierć AKA i jego przyjaciela

Jak donoszą zagraniczne media, do szokującego zdarzenia doszło w piątek, 10 lutego. Doniesienia potwierdziła już rodzina rapera w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu AKA na Instagramie. Artysta osierocił ośmioletnią córkę. To nie pierwsza tragedia w tej rodzinie. Narzeczona gwiazdora i zarazem matka jego dziecka, Anele „Nelli” Tembe, zginęła 2 lata temu, spadając z 10. piętra hotelu Pepper Club w Kapsztadzie.

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy do wiadomości odejście naszego ukochanego syna i potwierdzamy jego śmierć w dniu 10 lutego 2023 roku. Czekamy na dalsze szczegóły od policji w Durbanie – napisali rodzice muzyka. Tony i Lynn Forbes.

Rzecznik prasowy miejscowej policji, pułkownik Robert Netshiunda, w rozmowie z BBC przekazał, że AKA i jego współpracownik w chwili ataku wychodzili z klubu, gdzie najprawdopodobniej świętowali wypadające pod koniec stycznia urodziny artysty. Gdy kierowali się w stronę samochodu, podeszło do nich dwóch uzbrojonych mężczyzn. Napastnicy oddali do nich strzały z bliskiej odległości, a następnie oddalili się pieszo z miejsca zbrodni. 

Motyw zabójstwa na razie nie jest znany. Trwa śledztwo.

Kim był AKA?

Kiernan Jarryd Forbes urodził się 28 stycznia 1988 roku w Kapsztadzie. Muzyczną karierę rozpoczął w wieku zaledwie 14 lat, gdy razem z dwoma kolegami założył hip-hopowy zespół Entity. Spełniał się nie tylko jako raper, ale także jako piosenkarz, songwriter, inżynier dźwięku, aktor i producent muzyczny. Na swoim koncie miał cztery solowe albumy oraz płytę pt. „Be Careful What You Wish For” nagraną wspólnie z raperem Anatii.