W 2016 roku, w połowie września, Alexander Wang zaskoczył wszystkich swoją współpracą z marką adidas. Projektant podczas swojego wiosennego pokazu mody, zaprezentował projekty unisex, które charakteryzowały się jednolitym, czarnym kolorem i odwróconym do góry nogami logo adidasa. Kilka dni po pokazie kolekcja składająca się z 84 looków trafiła do sprzedaży w wybranych sklepach marki w Nowym Jorku i Tokio. 

Jak się okazuje, kolekcja czarnych dresów, która zadebiutowała na zeszłorocznym pokazie, to nie jedyny owoc współpracy projektanta z adidasem. W swoim ostatnim wywiadzie udzielonym dla dziennika "The Wall Street Journal", Wang zdradził, że wiosną 2017 roku ukażą się kolejne projekty z linii "adidas Originals by AW".

Czego możemy się spodziewać? Na pewno sporej ilości koloru. Projektant zaczerpnął inspiracji z charakterystycznej palety kolorów marki adidas. Firebird blue, jasna zieleń i ciepłe odcienie pomarańczy, które niejednokrotnie pojawiały się na kultowych już butach adidas superstar lub sportowej odzieży. 

Mamy nadzieję, że część najnowszych projektów z kolekcji "adidas Originals by AW" przyjdzie nam zobaczyć podczas tegorocznego nowojorskiego tygodnia mody.