Wiadomości TVP, które już wielokrotnie udowodniły, że są najmniej obiektywnym programem informacyjnym w Polsce, jeden z wczorajszych materiałów poświęciły obecnej pierwszej damie, Agacie Kornhauser-Dudzie. Żona ubiegającego się o reelekcję kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy przez pięć lat miała okazję wykazać się swoją aktywnością na wielu polach, jak to mają w zwyczaju wszystkie pierwsze damy. Kornahuser-Duda wszystko, co robiła przez okres kadencji swojego męża, robiła w bardzo zachowawczy sposób. Nie zabrała głosu, kiedy w 2016 roku po raz pierwszy na ulice wyszły kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, nie wsparła protestujących nauczycieli – choć sama jest nim z zawodu, a protestujący rodzice dzieci niepełnosprawnych, których usuwano z sejmu siłą, doczekali się jej reakcji dopiero po kilkunastu dniach. Agata Kornhauser-Duda wszystkie tematy, którymi żyła przez te pięć lat Polska i w które z racji swojego stanowiska powinna była się angażować, omijała szerokim łukiem.

Wybory prezydenckie 2020: Kim są partnerki i partnerzy kandydatów na prezydenta? >>>

Wymyślony przez TVP amerykański projektant chwiali styl Agaty Kornhauser-Dudy

W materiale TVP pojawiło się jednak stwierdzenie, że największym sukcesem żony Andrzeja Dudy jest to, że „bez blasku fleszy i medialnego poklasku można zrobić bardzo wiele”. A przy okazji także analiza stylu pierwszej damy. O wypowiedź twórcy materiału poprosili dwóch ekspertów. Pierwszą była Ela Piorun, polska projektantka już wcześniej ze współpracy z Agatą Dudą, a drugim Christian Paul, podpisany jako amerykański projektant. Należy tutaj podkreślić słowo „podpisany”, gdyż nikt nie wie, kim tak naprawdę jest człowiek, który pojawił się w materiale Wiadomości TVP.
 


Kim jest Christian Paul, który zachwyca się stylem Agaty Kornahuser-Dudy?

Uwagę na to, że wspomniany Christian Paul jest tak niszowym designerem, że nie wie o nim nawet Google, zwróciła m.in. dziennikarka serwisu OKO.press Agata Szczęśniak. O to, czy przypadkiem się nie myli zapytała dziennikarza Michała Zaczyńskiego, który na swoim profilu na Facebooku napisał, co wyszło z dokonanego przez niego researchu: „Znalazłem tylko Christiana Paula, Australijczyka od zegarków oraz Paula Christiana, szewca z Rumunii. Liczę na Was. To w końcu Wiadomości TVP, a one zawsze mówią prawdę” – napisał Zaczyński.

 


Zanim sami zaczęliśmy szukać więcej informacji na temat Christiana, do razu dopadły nad obawy, że jego zidentyfikowanie może być podobne do tego, jak miało to miejsce w przypadku innego "Amerykanina" zagadującego na Podlasiu Rafała Trzaskowskiego. Kilka dni temu do kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta podszedł mężczyzna i zaczął z nim rozmawiać po angielsku mówiąc, że jest z Wirginii. Trzaskowski nie był przekonany co do pochodzenia mężczyzny, gdyż według kandydata na prezydenta nie miał amerykańskiego akcentu. I nie mylił się. Okazało się, że próbujący zwrócić na siebie uwagę mężczyzna to niejaki Luke Marcinkiewicz (tak wynika z jego profilu na Twitterze) to mieszkaniec Białegostoku i zwolennik największego przeciwnika Rafała Trzaskowskiego w nadchodzących wyborach, czyli Andrzeja Dudy.
 

 

Zobacz także:

Wspomnianej już Agacie Szczęśniak z serwisu OKO.press udało się dotrzeć w sieci do człowieka, który nosi takie samo nazwisko. Choć jego profil jest prywatny, to po jego bio oraz zdjęciu profilowym można wnioskować, że to prawdopodobnie ta sama osoba, jaką widzieliśmy w materiale w TVP. Dziennikarka dotarła do „Christiana Paula” także na innym serwisie, Linkedin. Tam z kolei ta sama postać figuruje jako Christian Farbaniec, przedstawiający się jako przedsiębiorca, absolwent Robert Morris University of Chicago, a od niedawna robiący karierę w sektorze big data. Z kolei pod wpisem na profilu Michała Zaczyńskiego jedna z komentujących wrzuciła link do konta na YouTube należącego do marki Christian Paul Designs. Można tam znaleźć dokładnie trzy materiały wideo na temat kolekcji na lato 2020. Wszystkie zostały opublikowane 23 czerwca. Wygląda na to, że mamy właśnie do czynienia z narodzinami nowej gwiazdy mody. I to bez wątpienia kolejna z zasług obecnej pierwszej damy. 
 


Aktywiści z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego poniżani i atakowani na wiecach Andrzeja Dudy. Doszło też do przemocy na tle seksualnym >>>