Istnieją popularne marki kosmetyczne, które zaistniały w naszej świadomości dzięki reklamom w telewizji i bilbordom. W ostatnim czasie liczy się jednak coś więcej niż tylko płatny rozgłos. Teraz najważniejsze są opinie osób takich jak my wszyscy – osób, które kupują, używają i oceniają. Komentarze w sklepach internetowych, recenzje na TikToku, materiały na Instagramie – to wszystko sprawia, że chętnie odkrywamy zupełnie nowe marki kosmetyczne. Z takim wsparciem do Polski chętnie wchodzą ze swoimi produktami kolejne brandy. Amerykańskie kosmetyki to świetny przykład na to jak marki, których reklam nie spotykamy na każdym kroku, mogą robić furorę. Wybraliśmy 7 przykładów, które najlepiej to pokazują, ale podobnych historii jest znacznie więcej. Jeżeli chcesz odkryć nowych ulubieńców, to poniżej czeka cała masa kosmetyków godnych tego tytułu.

Amerykańskie kosmetyki – The Ordinary

Kosmetyki The Ordinary nie bez powodu znalazły się na liście najbardziej wiralowych na TikToku. Niedrogie formuły skupione wokół konkretnych składników aktywnych okazały się prostym przepisem na ogromny sukces. Coraz bardziej świadome konsumentki nie bały się nazw nawiązujących do konkretnych komponentów. Dokładnie wiedziały, co te mogą im zaoferować lub były otwarte na to, żeby zgłębić temat. Tym sposobem do ich kosmetyczek zaczęły trafiać przeboje przeciwstarzeniowe, nawilżające, złuszczające i pomagające na wiele innych problemów skórnych. Okazało się, że wcale nie była potrzebna ogromna kampania reklamowa. Szczere recenzje i poczta pantoflowa miały wcale niemniejszą moc. Ostatnio zebraliśmy najlepsze kosmetyki The Ordinary w jednym podsumowaniu. Można w nim znaleźć nie tylko kosmetyki do pielęgnacji, ale także hit na porost włosów.

Amerykańskie kosmetyki – Drunk Elephant

Drunk Elephant to amerykańska marka kosmetyczna, której urodowym entuzjastkom nie trzeba przedstawiać. Charakterystyczne opakowania wykończone różnymi kolorami i logo ze słoniem to dla nich synonim dobrej pielęgnacji. Kosmetyczne przeboje zza oceanu były tam znane za sprawą składów projektowanych pod konkretne potrzeby skóry. Receptury skupiające się na zdrowych poziomach pH oraz łatwo przyswajalnych składnikach aktywnych zrobiły tam furorę. Z pomocą mediów społecznościowych ich popularność szybko przekraczała kolejne granice. Teraz kosmetyki Drunk Elephant można poznać dzięki wysokim ocenom w sklepach internetowych, filmikom prezentującym ich działanie na TikToku lub obserwując jedną z popularnych it-girl. Mowa oczywiście o Hailey Bieber, która na swoim Instagramie wielokrotnie polecała kosmetyki Drunk Elephant.

Amerykańskie kosmetyki – Kiehl’s

Apteczne kosmetyki robią furorę na całym świecie. Formuły opracowywane we współpracy z dermatologami i dermatolożkami po prostu często działają jak lek na problemy skórne. Jakiś czas temu pisaliśmy między innymi o kosmetykach z francuskiej apteki. Na nich jednak nie koniec. Kosmetyki z amerykańskiej apteki wcale nie muszą być gorsze. Najlepiej dowodzi tego reprezentant w postaci marki Kiehl’s. Naturalne i dobrze działające składy, wsparcie gwiazd i modelek oraz popularność w mediach społecznościowych sprawiały, że sięgają po nie już nie tylko urodowe entuzjastki ze oceanem. Polki także w swojej pielęgnacji uwzględniają kosmetyki Kiehl’s. Ilość bestsellerów tej marki sprawia, że każdy może znaleźć coś odpowiadającego indywidualnym potrzebom.

Amerykańskie kosmetyki – Olaplex

Amerykańskie kosmetyki Olaplex przeprowadziły swego rodzaju rewolucję na rynku beauty. Pomysł na markę wydawał się już znany, ale formuły zdeklasowały konkurencję. Najwięcej marce dały opinie profesjonalistek i profesjonalistów, którzy nie tylko zachwalali ich działanie, ale otwarcie porównywali do profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach fryzjerskich. Kosmetyki Olpalex i wizytę u ekspertki lub eksperta dzieli jednak dużo. Ich cena często jest niższa nawet niż pojedynczej wizyty w salonie fryzjerskim, a do tego opakowanie starcza na wiele razy. W ten sposób niosła się wieść o marce kosmetycznej, która jest w stanie w domowych zaciszu odmienić kondycję włosów. Opinie, które kosmetyki tej amerykańskiej marki otrzymują w internecie, to najlepszy dowód na to, że w Polsce podziela się zdanie zagranicznych stylistek i stylistów fryzur gwiazd czy beauty influencerek i influencerów, którzy od dawna zachwalają Olaplex.

Amerykańskie kosmetyki – Mario Badescu

Europejskie korzenie nie zmieniają tego, że Mario Badescu to amerykańska marka kosmetyczna. Rumuński ekspert od pielęgnacji skóry pracował nad nią bowiem w mieszkaniu na Manhattanie. Największe miłośniczki marki podkreślają, że właśnie w Nowym Jorku stała się magia. Co dokładnie mają na myśli? Punktem wyjścia dla marki kosmetycznej był salon urodowy. Formuły późniejszych kosmetyków miały natomiast pozwolić przenieść profesjonalną pielęgnację w domowe zacisze. Po latach popularność kosmetyków Mario Badescu wskazuje, że plan udało się zrealizować. W portfolio nie brakuje formuł dedykowanych trądzikowi, pielęgnacji przeciwstarzeniowej i wielu innym problemom skórnym.

Amerykańskie kosmetyki – Rare Beauty

W przypadku marki makijażowej Rare Beauty można powiedzieć, że była skazana na sukces. W końcu brand należący do Seleny Gomez już na starcie budził ogromne zainteresowanie za sprawą samego nazwiska. Czas jednak zweryfikował wszystko. Na dłuższą metę bowiem samo nazwisko nie byłoby w stanie utrzymać zainteresowania marką. Dobre formuły, które chce się polecać przyjaciółkom, koleżankom lub nawet zupełnie nieznajomym osobom w mediach społecznościowych, to już zupełnie coś innego. I tak było w przypadku Rare Beauty. Kolejne hit nie były polecane jako propozycje od Seleny Gomez, ale wiralowe przeboje, których formuły same w sobie są najlepszą recenzją.

Zobacz także:

Amerykańskie kosmetyki – Milk Makeup

Marka kosmetyczna Milk Makeup jest dostępna na polskim rynku już od kilku lat. Wszystkie i wszyscy zainteresowani wiedzą zatem już dokładnie, że jej nazwa nie ma nic wspólnego z mlekiem. Wzięła się natomiast od nowojorskiego studia kreatywnego od lat działającego na Manhattanie, odpowiedzialnego za kompleksową produkcję reklam, filmów i projektów muzycznych. Chodziło poniekąd o twórcze podejście, które nie odnosiło się tylko do osób z branży, ale do wszystkich, którzy mogliby skorzystać z całej serii różnorodnych kosmetyków. Milk Makeup to przede wszystkim kolorówka. Ich rozświetlacz to prawdziwy przebój wśród beauty influencerek i influencerów. Na tym jednak nie koniec, bo Milk Makeup to także kosmetyki do pielęgnacji.