Końca sądowych batalii tych dwojga nie widać i raczej nie spodziewamy się, że tym razem ex-para wszystko między sobą wyjaśni. Angelina Jolie i Brad Pitt kłócą się o wartą 160 milionów dolarów winnicę we Francji, którą aktorka sprzedała rosyjskiemu oligarsze, by m.in. celowo zaszkodzić byłemu mężowi. I choć brzmi to nieco abstrakcyjnie, wszystko, o czym zaraz przeczytacie to informacje pochodzące z oficjalnego aktu oskarżenia.

O co Angelina Jolie i Brad Pitt walczą w sądzie?

Tak naprawdę wszystko zaczęło się w 2011 roku. Wtedy wówczas, jeszcze jako mąż i żona, Angelina Jolie i Brad Pitt kupili wspólnie Chateau Miraval, gigantyczną posiadłość i winnicę położoną w Correns, miasteczku na południu Francji. Już po oficjalnym nabyciu nieruchomości oboje zgodzili się nie sprzedawać swoich udziałów bez zgody drugiej strony. Obietnicę (potwierdzoną prawnie) złamała jednak Angelina Jolie, która, jak twierdzą prawnicy Brada Pitta, potajemnie sprzedała 50 proc. udziałów rosyjskiemu oligarsze, Yuri'emu Sheflerowi. Decyzja aktorki miała być pokłosiem sporu o opiekę nad dziećmi, który od lat toczy z ex-mężem.

Obecnie prawnicy aktora próbują dowieść, że działania Angeliny Jolie były bezprawne i zaszkodziły Bradowi Pittowi.

Na rozprawie zostanie wykazane, że działania Angeliny Jolie były bezprawne, szkodziły Bradowi Pittowi i doprowadziły do bezpodstawnego wzbogacenia jej [...] Sprzedając akcje Yuri'emu Sheflerowi, Angelina Jolie powiązała Chateau Miraval z Rosją i inwazją na Ukrainę, niszcząc reputację wina różowego – piszą w pozwie złożonym w Sądzie Najwyższym Los Angeles.

Aktor twierdzi również, że choć oficjalnie miał prawo pierwokupu udziałów byłej żony, ona celowo sprzedała swoją część Rosjaninowi o wątpliwej reputacji. W odpowiedzi na zarzuty Angelina Jolie powiedziała publicznie, że były mąż ukrywał przed nią majątek, a pieniądze, które pozwoliłby mu na zakup winnicy, roztrwonił na nieudane projekty.

Co ciekawe, jest to pozew niemal identyczny do tego, który Brad Pitt złożył już rok temu. Sąd odrzucił wówczas wniosek hollywoodzkiego aktora, argumentując decyzję m.in. faktem, że składając go kierował się wyłącznie niechęcią do byłej żony.

Czy tym razem uda mu się cokolwiek wskórać?

Relacje Angeliny Jolie i Brada Pitta po rozwodzie

Powiedzieć, że relacje Angeliny Jolie i Brada Pitta są nie najlepsze to jak nic nie powiedzieć. W ubiegłym roku aktorka złożyła pozew przeciwko byłemu mężowi, w którym oskarżyła go o agresywne zachowania wobec niej i dzieci. Angelina Jolie podzieliła się nawet zdjęciami siniaków, które miały pojawić się na jej ciele po konfrontacji z aktorem. To jednak nie wszystko. W 2022 roku aktorka pozwała byłego męża na 250 milionów dolarów za „nietypowy sposób mszczenia się za postępowania rozwodowe”

Zobacz także:

Czy w związku z tym wkrótce będziemy świadkami sądowej walki pokroju Johnny'ego Deppa i Amber Heard? Niewykluczone.